ایران جانبی

» فوت ۸ راننده تاکسی بر اثر کرونا/ با تاکسیرانان بدون ماسک در قزوین برخورد می‌شود
کد خبر: 207941
تاریخ انتشار: 5 اکتبر 2020 - 3:10
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین خبرداد
شاخص : مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین گفت: تاکنون ۲۴۷ تاکسیران در کشور و ۸ تاکسیران در قزوین بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

اسماعیل عرشیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: با توجه به افزایش شیوع مجدد ویروس کرونا و سهم بالای ناوگان حمل و نقل عمومی در انتشار ویروس کرونا به دلیل عدم رعایت رانندگان و مسافرین، جلسه ستاد کرونای تاکسیرانی با هدف بررسی و همفکری و اتخاذ شیوه‌های رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ناوگان تاکسیرانی در سازمان تاکسیرانی تشکیل شد.

وی ادامه داد: در این جلسه در خصوص لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، لزوم میکروب زدایی و ضدعفونی تاکسی‌ها و استفاده از ماسک توسط رانندگان تاکسی بحث و تبادل نظر شد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین تصریح کرد: تاکنون ۲۴۷ تاکسیران در کشور و ۸ تاکسیران در قزوین بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند و بر اساس مصوبات این جلسه، مقرر شد از روز سه شنبه (۱۵ مهر) با آن دسته از رانندگانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند، تاکسیرانانی که در ایستگاه‌های تاکسی تجمع می‌کنند و همچنین رانندگانی که نسبت به ضدعفونی و میکروب زدایی درون تاکسی بی‌اعتنا هستند برخورد قانونی توسط بازرسان سازمان تاکسیرانی صورت گیرد.

عرشیان یادآور شد: متخلفین پس از احراز موارد تخلف به کمیته انضباطی سازمان تاکسیرانی معرفی می‌شوند و در این کمیته با آنان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی در پایان گفت: شهروندان در صورت مشاهده تخلف استفاده نکردن از ماسک می‌توانند موارد را با شماره ارتباطات مردمی 137 و یا سامانه ارتباطات مردمی سازمان تاکسیرانی به شماره 33848 در میان بگذارند.

انتهای پیام/ 1300/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار