ایران جانبی

» فوت 5 بیمار کرونایی طی 24ساعت گذشته در استان/ 77 مورد جدید بستری شدند
کد خبر: 208917
تاریخ انتشار: 22 اکتبر 2020 - 9:45
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین خبر داد
شاخص : معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با اشاره به فوت پنج بیمار بر اثر ابتلا به کرونا گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۷۷ بیمار جدید با علائم قطعی کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری شدند.

علی اکبر کرمی در گفت‌‌وگو با خبرنگار سلامت شاخص، با اشاره به وضعیت کرونا در استان اظهار کرد: روال ابتلا به بیماری در استان و کشور تغییر کرده و متاسفانه درصد زیادی از مبتلایان به صورت خانوادگی هستند.

وی افزود: با توجه به تغییر روال ابتلا به کووید۱۹، در یک خانواده تعداد زیادی از افراد مبتلا، منجر به بستری یا مراجعه به مراکز درمانی می‌شود و البته این اصلا اتفاق خوبی در درمان کرونا نیست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: بیشترین مبتلایان به کرونا به ترتیب در شهرستان‌های قزوین، تاکستان، آبیک و البرز وجود دارد ‌و متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۷۷ بیمار جدید با علائم قطعی کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری شدند.

این مقام مسئول عنوان کرد: هم اکنون بیش از ۵۰ مریض بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و متاسفانه پنج بیمار کرونایی نیز طی شبانه‌روز گذشته جان خود را از دست دادند.

اضافه شدن دو دستگاه اکسیژن ساز به قزوین

کرمی بیان کرد: تمهیدات خوبی برای بیماران کرونا در استان ایجاد شده و بیمارستان رحیمیان با تمام ظرفیت شروع به پذیرش بیماران کرده و همچنین نیروی زمینی ارتش هم به کمک بخش درمان استان آمده و کل کادر درمانی خود را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داده است؛ همچنین بیمارستان ولایت با تمام ظرفیت در اختیار بخش کرونا قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: بیمارستان‌های دیگر استان نیز توسعه بخش‌های کرونایی را داشتند؛ البته در مجموع این خبر خیلی خوبی نیست چون تعداد تخت‌های بیمارستانی سایر بخش‌ها کم شده و تخت جدیدی به سیستم درمان استان اضافه نشده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: روز گذشته با پیگیری دانشگاه علوم پزشکی از وزارت بهداشت، ۲۰ دستگاه کمک تنفسی وارد استان شده و دو دستگاه اکسیژن ساز نیز به مجموعه درمانی استان قزوین افزوده خواهد شد.

مطالب مرتبط

برچسب ها: ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار