فیش‌های حقوق نجومی و میلیونی تناقض آشکار بین گفتار و عمل مسئولان/ وعده‌های برجام برای مردم نان و آب نمی‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 105530
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۳:۳۱
امام جمعه قزوین عنوان کرد:
شاخص : امام جمعه قزوین با تاکید بر مبارره همگانی با مفاسد اقتصادی و هرگونه تبعیض گفت:برجامی که یک طرف ریسمانش در دستان شیطان بزرگی همچون آمریکا است هیچ‌گاه نمی‌تواند قابل اعتماد باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در میان سران قوا، اظهار کرد: برجام و وعده‌های برجامی نه برای ما نان و آب داشته و نه آجیل مشکل گشای زندگی مردم است.

وی با اشاره به عهدشکنی‌های طرف مقابل در برجام افزود: برجامی که یک طرف ریسمانش در دستان شیطان بزرگی همچون آمریکا است هیچگاه نمی تواند قابل اعتماد باشد.

عابدینی با بیان اینکه طرف مقابل تاکنون هیچ غلطی در وعده های پسابرجامی نکرده است، افزود: مقام معظم رهبری زمانیکه وعده‌های تحقق نیافته آنان را دیدند فرمودند اگر طرف مقابل برجام را پاره کند ما آن را به آتش می کشانیم.

امام جمعه قزوین در ادامه گفت: برخی گمان می‌کنند که اگر مرز دشمنی ما با استکبار جهانی برداشته شود ذات گرگ صفتی آنان تغییر می‌کند در حالیکه این توهم و خیالات است.

فیش‌های حقوقی نجومی و میلیونی مسئولان تناقض آشکار بین گفتار و عمل

نماینده ولی فقیه با اشاره به فیش‌های ده‌ها میلیونی برخی مسئولین ابراز کرد: چطور این حجم از بیت المال از گلوی آدمی فرو می رود درحالیکه برخی برای ۵۰۰ هزار تومان تقاضای وام می‌کنند؛ فیش نجومی و میلیونی تناقض آشکار بین گفتار و عمل مسئولان است.

عابدینی در ادامه تصریح کرد: همین عدم توجهات به قسط و عدل و بی توجهی به بطن جامعه موجب خشم خداوند و در نتیجه منشاء بسیاری از آفات و بلایای طبیعی از قبیل ریزگردها می‌شود.

بیکاری جوانان معضل اساسی کشور

وی عدم اشتغال و بیکاری جوانان را از معضلات اساسی کشور دانست و تصریح کرد: مسئولین و مردم همه باید این دغدغه را داشته باشند و نسبت به این امر بی‌تفاوت نباشند، البته دولت به رفع بیکاری توجه دارد اما مسئله این است که راهکار را اشتباه می رود.

امام جمعه قزوین هشدار داد: بیکاری می‎‌تواند موجب بسیاری از عوارض و آفات جامعه از قبیل دزدی، اعتیاد، اختلاف مردمی و خانوادگی، طلاق و بسیاری از ناامنی های اقتصادی در جامعه شود.

نماینده ولی فقیه در ادامه اظهار کرد: اگر دولتها و مردم بخصوص جوانان با هم همت کنند قطعا می‌توان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد تا هم مشکل بیکاری حل شود و هم معضلات را کاهش داد.

عابدینی با سفارش به لزوم توجه به پرداخت خمس و زکات خاطرنشان کرد: مومن واقعی همواره با پرداخت خمس و زکات مال خود شکر نعمات را به جای می آورد و اینگونه قسط و عدل در جامعه رعایت شده و تبعیضات کاهش خواهند یافت.

وی در ادامه گفت: عقل و ایمان انسانی اقتضا می‌کند که با  صرفه‌جویی در مصارف عمومی از قبیل آب و برق حقوق دیگران را رعایت کنیم.

نماینده ولی فقیه با اشاره به بیابان‌زدایی به عنوان یک دغدغه جهانی گفت: با توجه به تبدیل جنگل‌ها و مراتع به بیابان‌ها و افزایش ریزگردها مردم و مسئولین همه باید نگران این موضوع بوده و راهکار مناسبی برای حل این مشکل ارائه دهند چه بسا که مسئولین تلاش لازم را جهت مبارزه با این مشکل دارند اما این موضوع به تنهایی به دست دولت حل شدنی نیست.

امام جمعه قزوین با اشاره به سفارش امام حسن مجتبی(ع) بر تجلی حکمت و تفکر و اندیشیدن در سایه تقوا اذعان داشت: اگر در تمام امور جامعه با فکر و اندیشه پیش رویم نه تنها اعتیاد در کشور ما جایگاهی نخواهد داشت بلکه وابستگی در امورات اقتصادی و کشاورزی به طور کامل از میان خواهد رفت.

عابدینی در انتها با تاکید برلزوم پرهیز از مفاسد فرهنگی گفت: مردم ما همواره آماده مبارزه با مفاسد فرهنگی هستند پس جامعه ما باید خادم زیبایی‌های فرهنگی و دشمن مفاسد فرهنگی باشد چرا که مفاسد فرهنگی ریشه در معضلات اخلاقی و اقتصادی دارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

برچسب ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار