فیلم سینمایی در مصلاهای نمازجمعه استان اکران می‌‎شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 186887
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱:۱۵
مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه قزوین:
شاخص : مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: ما این فرصت را در نمازجمعه‌ها تحت عنوان "نمایشخانه محراب" فراهم آوردیم و هر جمعه در یک شهرستان قبل از خطبه‌ها فیلم اکران می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، حجت الاسلام حسین فاطمی نسب در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: خوشبختانه توانستیم برای اولین بار در کشور جشنواره آدینه را برگزار کنیم که شامل پوستر، خاطره، عکس، فیلم و برنامه‌های دیگر فرهنگی و هنری است.

وی افزود: پوستر این جشنواره طراحی و با حضور نماینده لی فقیه در استان رونمایی شد که اختتامیه آن در مردادماه برگزار می‌شود.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: از اهالی رسانه دعوت می‌کنیم که برای ترویج و تبیین این اتفاق کمک کنند چراکه نماز جمعه پایگاهی مستحکم برای دفاع از انقلاب و رهبری است.

فاطمی نسب بیان کرد: ۲۰نمازجمعه در استان برگزار می‌شود که این شهرستان‌ها فاقد زیرساخت‌های فرهنگی هستند لذا طی تفاهمی که با حوزه هنری استان قزوین منعقد شد، اکران فیلم‌های ارزشی را در نماز جمعه‌ها خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه اکران فیلم در نماز جمعه از ۲ماه قبل در استان آغاز شده است، افزود: ما این فرصت را در نمازجمعه‌ها تحت عنوان “نمایشخانه محراب” فراهم آوردیم و هر جمعه در یک شهرستان قبل از خطبه‌ها اکران می‌شود.

این مسئول ادامه داد: همچنین برگزاری نمایشگاه عکس و تابلو را هر هفته در یک شهر داریم؛ مهلت ارسال آثار جشنواره آدینه حداقل تا پایان خردادماه است و همه می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

در حوزه تولیدات انقلاب و دفاع مقدس باید بیشتر کار شود

کریمی در ادامه این جلسه اظهار کرد: هفته هنر انقلاب اسلامی هفته معناداری است چراکه شهادت استادی است که از دل جنگ پیام روشنی به ما داد.

وی افزود: شهید آوینی با بهترین هنر، جنگ را به ما و نسل‌‎های بعد منتقل کرد و لذا در حوزه تولیدات انقلاب و دفاع مقدس باید بیشتر کار شود.

مسئول بسیج هنرمندان استان قزوین گفت: در بسیج هنرمندان ۳ اولویت مهم را در نظر گرفتیم و ارتباط با اهالی رسانه، حضور در اردوهای جهادی با محوریت فرهنگ و هنر به ویژه در حاشیه شهر در دستور کار قرار گرفت خروجی بسیار خوبی داشت.

کریمی ادامه داد: با توجه به استقبال و تقاضای زیاد امیدواریم با مشارکت دستگاه‌ها بتوانیم در حوزه اردوهای جهادی فعالیت بیشتری داشته باشیم و میز خدمت و خدمات عمرانی بسیج را در کنارش داشته باشیم.

وی تصریح کرد: تولید محتوا اولویت ما است چون در این حوزه تکلیف و رسالت داریم و رویکرد اصلی ما موضوعات انقلابی و اسنادی است و در این حوزه کتاب‌های تاریخ شفاهی و انقلابی را داشتیم.

مسئول بسیج هنرمندان استان قزوین با بیان اینکه تابلو عملیات خیبر به صورت نقالی تهیه شد، افزود: در موضوع مستندسازی خیلی عقب هستیم که امیدواریم امسال رشد بیشتری داشته باشیم.

کریمی خاطرنشان کرد: سال گذشته دفاترمان را در آوج و تاکستان راه‌اندازی کردیم و امسال هم همین روند را در پیش خواهیم گرفت تا مناطق بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.

وی تاکید: هماهنگی دستگاه‌های فرهنگی و هنری بسیار مهم است چراکه کار جزیره‌ای جواب نمی‌دهد و در گام دوم انقلاب نیز اول باید مهندسی فرهنگی داشته باشیم.

مسئول بسیج هنرمندان استان قزوین گفت: رسالت دستگاه‌ها باید تبیین شود و تولیدات هدفمند داشته باشیم و جمعیت ۳هزار نفری بسیج هنرمندان استان ظرفیتی بسیار با ارزش است.

کریمی تاکید کرد: از مسئولین خواستاریم که هنرمند انقلابی را تهدید نبینند؛ متاسفاننه پشتیبانی و بودجه بسیار محدود است و ما اعلام می‌کنیم که آمادگی تولید در حوزه فرهنگ و تولید را داریم و مسئولین این تولیدات را به خارج از استان نسپارند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار