قاتل قزوینی به دار مجازات آویخته شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 155751
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷
دادستان عمومی و انقلاب قزوین:
شاخص : دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: فردی که در معامله یک قطع زمین در نتیجه عصبانیت طرف مقابل خود را به قتل رسانده بود، به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی  شاخص، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در این خصوص اظهار کرد: آخرین روزهای اسفند سال ۱۳۸۸ طی تماس تلفنی، وقوع یک فقره ضرب و جرح بین دو نفر در روستای زاغه به پلیس شهرستان آبیک گزارش شد.

وی ادامه داد: ضارب متواری و مضروب احمد مافی به بیمارستان اعزام شد که در آنجا به علت شدت جراحات وارده فوت کرد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: مأموران پلیس پس از بررسی های انجام شده و تحقیقات میدانی با دریافت مجوزهای قضایی، در همان روز فردی به نام سعید.الف را به عنوان متهم دستگیر کردند.

وی افزود: متهم در اظهاراتش عنوان کرد که؛ در داخل مغازه ام بودم که مافی آمد و با خودرواش به سمت زمینی که قبلاً به وی فروخته بودم و بعداً معامله را فسخ کرده بودم، رفتیم. مافی از بابت اینکه چرا معامله را فسخ نمودی و زمین را به قیمت بالاتری به شخص دیگری فروختی بسیار عصبانی بود.

  صادقی نیارکی اظهار کرد: متهم اعتراف کرد که در داخل خودور با هم درگیر شدیم و مقتول از داشبورد خودرواش چیزی شبیه طلق یا شیشه چراغ جلوی ماشین درآورد که قصد داشت بنده را بزند، بنده دستش را گرفتم و یکی دو ضربه به گردن او زدم که ناگهان متوجه خونریزی زیاد از ناحیه گردن وی شدم البته در همین حین ماشین به داخل یک جوی آب افتاد.

وی عنوان کرد: با ارجاع پرونده به شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب آبیک، بازسازی صحنه قتل انجام و متهم مجدد در هنگام بازسازی صحنه قتل اظهار قبلی خود را تکرار کرد و ادعا کرد وقتی دیدم خون به سر و صورت بنده پاشید، ترسیدم و فرار کردم.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: پزشکی قانونی نیز علت قتل را ” بریدگی ناحیه گردن و خونریزی ناشی از آن ” تعیین و اعلام کرد، با تکمیل تحقیقات توسط بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب آبیک و پس از صدور قرار مجرمیت و تنظیم کیفرخواست، پرونده به محاکم کیفری استان قزوین ارسال و در شعبه دوم دادگاه کیفری استان قزوین تحت رسیدگی قرار گرفت.

وی توضیح داد: پرونده در شعبه دوم دادگاه کیفری منجر به صدور رای قصاص نفس شد و البته رأی صادره توسط شعبه هفدهم دیوان عالی کشور تائید شد.

حجت الاسلام صادقی نیارکی با اشاره به این پرونده اظهارداشت: بررسی گذرای برخی از دعاوی و پرونده ها نشان می دهد که لازم است خانواده ها در تربیت فرزندان خویش موضوع صبر و خویشتن داری را به خوبی مورد توجه قرار دهند.

وی یادآورشد: کنترل خشم و پیگیری مطالبات از مجاری قانونی یکی از مسائل مهمی است که بی توجهی به آن موجب تشدید اختلافات و حتی تبدیل پرونده های سبک به پرونده های سنگین می شود.

گفتنی است، اجرای حکم قصاص محکوم علیه صبح روز گذشته با حضور معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین، دادیار اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب قزوین، نمایندگانی از نیروی انتظامی، پزشکی قانونی، سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از مسولین ندامتگاه مرکزی قزوین توسط اولیاء دم مقتول به مرحله اجرا درآمد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار