قاتل نامرئی جان ۷ قزوینی را گرفت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 152726
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
در 8 ماه نخست سال جاری
شاخص : مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین با اشاره به جان باختن هفت نفر در استان بر اثر مسموميت با گاز منوكسيدكربن گفت: در این حادثه سه مرد و چهار نفر زن طی هشت ماه نخست سال جاری جان خود را از دست داده‌اند.

بهزاد ولی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به جان باختن هفت نفر در استان بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن اظهار داشت: در این حادثه سه مرد و چهار نفر زن طی هشت ماه نخست سال جاری جان خود را از دست داده‌اند.

وی در مقایسه آمار جان باختگان مسمومیت با گاز نسبت به سال گذشته ادامه داد: طی هشت ماه سال جاری در مدت مشابه سال گذشته، آمار مسمومیت با گاز منوکسیدکربن ۳۰ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین تصریح کرد: گاز مونوکسید کربن گازی بدون رنگ و بو بوده و عمده‌ترین منبع تولید این گاز سوختن ناقص نفت و گاز است.

ولی‌زاده گفت: شهروندان ضمن رعایت نکات ایمنی از بخاری‌های بدون دودکش استفاده نکنند و از سلامت مسیر دودکش ساختمان و بدون نشتی بودن آن اطمینان حاصل کنند.

با اشاره به حوادث رانندگی در استان اضافه کرد: طی مهر ماه سال جاری در این حادثه ۳۴ نفر کشته و ۷۱۲ نفر مصدوم شدند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش سه درصدی را به خود اختصاص داده است.

این مسؤول از رشد ۲۷ درصدی آمار مصدومان در مهر ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: از تعداد ۷۱۲ مصدوم، ۵۱۵ نفر مرد و۱۹۷ نفر زن بودند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار