ایران جانبی

» قانونی بودن گزارش‌ها در سازمان بازرسی اهمیت دارد
کد خبر: 199323
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
بازرس کل استان قزوین:
شاخص : بازرس کل استان قزوین گفت: قانونی و کارشناسی بودن گزارش های بازرسی از شاخص های مهم سازمان بازرسی است

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عبدالله آقاعلیخانی امروز در جلسه هم اندیشی بازرسی کل استان با دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قزوین که در سالن جلسات دادسرای قزوین برگزار شد، سازمان بازرسی را سازمانی کاملا مستقل شبه قضایی دانست که وظیفه اصلی آن تطبیق عملکرد دستگاه ها با قانون است.

بازرس کل استان قزوین افزود: تمامی دادستان های استان با سازمان بازرسی همکاری نزدیکی دارند و در بسیاری از  موارد هنگامی که قرار است هیئت بازرسی در اداره ای مستقر شود نسبت به هماهنگی با دادگستری شهرستان اقدام لازم را صورت می دهند.

وی تصریح کرد: برگزاری این نشست ها می تواند به نزدیکی دیدگاههای مسئولان کمک کرده و ما را سرعیت به نتایج کاربردی برساند زیرا باور داریم منطق حقوق مانند علم ریاضی نیست منطق خاص خود را دارد.

آقا علیخانی ادامه داد: موضوع سازمان بازرسی مانند سایر نهادهایی که بعنوان ضابط و یا در حکم ضابط هستند متفاوت است و یکی از ویژگی هایی که در سازمان بازرسی اهمیت دارد قانونی بودن گزارش های آن است و در کنار آ« شبه قضایی بودن سازمان، هماهنگی در اهداف مشترک با دادگستری در برخورد با مفاسد برای ارتقاء سلامت اداری و حاکمیت قانون از دیگزر ویژگی های این سازمان محسوب می شود.

وی یادآور شد: کارشناسی بودن گزارش های بازرسی از شاخص های مهم سازمان بازرسی است که به دلیل تخصصی یا فوق تخصصی بودن آن به نوعی به فعالیت های دادگستری هم کمک می کند.

آقا علیخانی در ادامه بیان کرد: گزارش های سازمان بازرسی به صورت علمی تدوین شده و به صورت خاص در اسرع وقت رسیدگی می شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار