قانونی شدن پرداخت نیم درصدی سهم کتابخانه‌ها از سوی شهرداری‌ها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55178
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۹
معاون توسعه کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد
شاخص : معاون توسعه کتابخانه‌های عمومی کشور در قزوین گفت: در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی پرداخت نیم درصدی سهم کتابخانه‌ها از سوی شهرداری‌ها قانونی شد.

به گزارش سرویس فرهنگی شاخص، محمد الهیاری در آیین تودیع و معارفه سرپرست سابق و مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی استان قزوین، بیان کرد: در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی پرداخت نیم درصدی سهم کتابخانه‌ها از سوی شهرداری‌ها قانونی شد.

با اشاره به اولویت‌های این نهاد در راستای افزایش سرانه مطالعه، گفت: تحقق این امر نیازمند همکاری دوسویه شهرداری‌ها و مدیران کتابخانه‌هاست.

معاون توسعه کتابخانه‌های عمومی کشور تصریح کرد: اولویت دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور از سال گذشته تاکنون، افزایش تعامل و ارتباط موثر بین کتابداران و مدیران نهادی در راستای ارتقای خدمات رسانی به اعضاء بوده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: برقراری تعامل و ارتباط میان کتابخانه های عمومی و سایر نهادها نیز از اموری است که می تواند نقشی مهم در ارتقای فعالیت ها و خدمات فرهنگی در سطح جامعه داشته باشد.

الهیاری به طرح‌های نیمه تمام این نهاد اشاره و ابراز امیدواری کرد: با همکاری شهرداران، راه و شهرسازی و خیرین این طرح‌ها هرچه زودتر افتتاح شود که منجر به افزایش سرانه فضای فرهنگی استان‌ها خواهد شد.

وی با اشاره به سابقه پربار فرهنگی و تاریخی استان قزوین افزود: استان قزوین همواره مهد بزرگان علمی، ادبی و فرهنگی بوده است و امیدوارم امسال با تلاش کتابداران استان، جایگاه فرهنگی قزوین به شکلی شایسته ارتقاء پیدا کند.

در حال حاضر ۴۸ کتابخانه عمومی با ۶۳ هزار عضو در استان فعال است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار