پیشرفت اقتصاد کشور با اقتصاد مقاومتی/ رشد حداکثری توسعه شبکه خطوط گازرسانی کشور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73467
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۴
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG کشور اعلام كرد:
شاخص : رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG کشور با اشاره به اینکه اقتصاد کشور به اقتصاد انرژی وابسته است گفت: در حال حاضر توسعه شبکه خطوط گازرسانی كشور بالاترين رشد را دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص،  جشن خود کفایی CNG برای اولین بار در ایران در شهرک صنعتی لیا استان قزوین در شرکت آسیاناما برگزار شد.

اردشیر دادرس رییس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG کشور با اشاره به وضعیت صنعت CNG ایران اظهار کرد: در حال حاضر ناوگان حمل و نقل دارای CNG به مرز ۸/۳ میلیون خودرو رسیده است و ایران به عنوان بیشترین مصرف‌کننده گاز در دنیا، روزانه ۲۰ میلیون متر مکعب گاز مصرف می‌کند که معادل ۲۰ میلیون لیتر بنزین صرفه‌جویی است.

وی در ادامه با بیان اینکه این رقم امروزه معادل سه و نیم میلیارد دلار صرفه جویی برای وزارت نفت است خاطرنشان کرد: اقتصاد کشور که به اقتصاد انرژی وابسته است درحالیکه محور توسعه اقتصاد انرژی گاز است و پاشنه آرشیل حمل و نقل ما در CNG نقش گرفته است.

دادرس با بیان اینکه ۹۵ درصد از تاکسی‌ها و ۷۰ درصد از وسایل حمل و نقل عمومی دوگانه ‌سوز هستند افزود: ما در ضریب نفوذ گاز شهری در سال جاری به بیش از ۹۲ درصد رسیدیم و عنوان مقام اول در دنیا را داریم  و با توجه به  ۲۶۰ هزار کیلومتر خطوط لوله گاز رسانی در دهه گذشته می‌توان گفت بالاترین رشد را در توسعه شبکه خطوط گازرسانی داشتیم.

رییس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG کشور گفت: امروزه به ۳۶ هزار کیلومتر خطوط لوله فشار قوی رسیدیم و مرز ۶۵۰ میلیون متر مکعب تولید گاز داریم که خوشبختانه این توفیق برای کشور عزیزمان ایران به عنوان اولین کشوری است که به نسبت جمعیت و مصرف بیشترین تولید را دارد.

این مسئول با اشاره به سرمایه‌گذاری شش هزار و پانصد میلیارد تومان در صنعت CNG بیان کرد: طی۱۲ سال گذشته ۲۸ میلیارد دلار برگشت سرمایه برای وزارت نفت داشته است و این صرفه جویی باعث تکمیل این زنجیره شده است.

دادرس با بیان این‌که اولین زنجیره مورد نیاز در صنعت CNG تولید مخازن است، افزود: در حال حاضر به همت مهندسان ایرانی در کشور ایران شاهد آن هستیم که در صنعت مخزن سازی حرف اول را در آسیا می‌زنیم و امیدوارم با شاخص‌های اقتصادی که ما باید در سال ۱۳۰۴ به آن برسیم در واقع از ۱۷ میلیون ۶۰۰ هزار خودرویی که امروزه شماره گذاری شده باید به مرز ۳۰ میلیون خودرو طی ۱۰ سال آینده برسد.

رییس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG کشور یکی از عومل پیشرفت در اقتصاد کشور را اقتصاد مقاومتی بیان کرد و گفت: ما تقریبا باید چشم انداز و افق  ۴ و نیم میلیون مخزن را ظرف ده سال آینده در نظر بگیریم که ان شاءالله با همکاری شرکت آسیاناما و دیگر شرکت‌هایی که در بحث تولید مخازن هستند برای تولیدات داخلی و صادرات به کشورهای دیگر تامین اعتبار کرده و مخازن مربوطه را به همراه نصب در خودرو داشته باشیم.

این مسئول باتوجه به سهم ۲۵ درصدی CNG در سبد سوخت اظهار کرد: علاوه بر این‌که سالیانه۱۲۰۰ خودرو در صنایع داخلی تولید می‌شود ما۲۰۰ هزار خودروی وارداتی نیز داریم بنابراین باید ظرف ۱۰ سال آینده ۲۵ درصد از  ۱۴ الی ۱۵ میلیون خودرو را تبدیل به CNG  شود.

رییس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG کشور با بیان این‌که شاخص جذابیت این صنعت برای توسعه به ویژه در مخزن سازی بسیار خوب است، گفت: ما قبل از این‌که بخواهیم صنعت CNG را وارد حامل‌ها ومکمل‌های انرژی کنیم باید اثرات مطلوب محیط زیستی و اجتماعی را ببینیم.

وی با اشاره به مصرف ۷ میلیارد متر مکعب به ازای جابجایی هر لیتر بنزین صرفه جویی گفت: به تعدادCNG۱۰ کشور از ۲۸  کشور دنیا که به صنعت CNG آورند به خاطر مسائل سیاسی و اقتصادی است ۸ تا به خاطر مسائل اجتماعی و محیط زیست است اما ۹ تای باقیمانده صرفا به خاطر محیط زیست است.

دادرس در پایان طبق آماریکه انجمن آسیا و  اقیانوسیه انگوآ (ANGVA) داده است گفت: مخازن ایران خوشبختانه امروز ۳ مزیت اصلی دارند ؛ یکی افزایش ظرفیت مخازن و تنوع آنهاست و دیگری سبک بودن مخازن و مهمترین عامل آن استاندارد سازی این مخازن است که از استانداردهای اروپا تبعیت شده است و توانایی صادرات این مخازن نیز محفوظ است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار