قبول مسئولیت ها با هدف خدمت به مردم باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166870
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
رئیس کل دادگستری استان قزوین:
شاخص : رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: مسئولان در جایگاه مدیرتی باید خدمت به مردم و تکریم ارباب رجوع را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند تا اعتماد عمومی به نظام بیشتر شود که این موضوع رضایت الهی را نیز در پی دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، در آستانه فرارسیدن هفته قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در دیدار مردمی مسئولان قضایی استان با مردم شریف شهر شریفیه که در مسجد امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، گفت: شهید بهشتی با اخلاق و تکلیف محوری و زیر پرچم ولایت برای حفظ انقلاب و دستاوردهای آن جان خود را نثار کرد و بیشترین هجمه ها و تهمت ها را به جان خرید تا به تکلیف خود عمل کند.

وی افزود: مردم شهر شریفیه با تقدیم ۶۰ شهید و ۱۰۰ جانباز و ۳ آزاده برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی همت کردند، پس با این شرایط می توان شریفیه را شهر شهیدان نامید.

مقام ارشد قضایی استان تصریح کرد: هدف از قبول مسئولیت ها باید جلب رضایت مردم و شهدا باشد و امروز همین شهیدان بر اعمال یکایک ما ناظر هستند و باید تلاش کنیم از مسیر ارزش ها و آرمان ها انقلاب خارج نشویم.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی بیان کرد: شهدا با نثار خون خود حجت را بر ما تمام کردند و حالا ما وظیفه داریم در مقابل استکبار و دشمنان راه شهیدان را ادامه دهیم و با الگو قرار دادن زندگی اهل بیت(ع) و شهدای جمهوری اسلامی ایران در مسیر درست گام برداریم و همه اقشار جامعه را با این مسیر الهی آشنا کنیم.

رییس کل دادگستری قزوین اظهار داشت: آسیب های اجتماعی و جرائم به شدت و به اشکال گوناگون همچون اعتیاد، بیکاری، طلاق و … در حال افزایش است و این آسیب ها مربوط به قشر خاصی نیست و روزی شاید گریبان گیر کسانی خواهد شد که انتظارش را نداشتند.

این مقام قضایی استان گفت: در سال بیش از ۲۰۰ هزار پرونده در دستگاه قضایی استان مورد رسیدگی قرار می گیرد که این امر کاری بسیار دشوار است و وقت زیادی را از دستگاه قضایی می گیرد و گاها موجب نارضایتی مردم می شود.

وی با اشاره به نقش اساسی بزرگان و ریش سفیدان در کاهش اختلافات میان مردم افزود: امروز شاهد تشکیل پرونده هایی در دستگاه قضایی هستیم که اصلا لزومی به مراجعه به محاکم قضایی در آن دیده نمی شود و با کمی گذشت، صبر،  خویشتنداری، مشورت و مراجعه به ریش سفیدان می توان بدون مراجعه به دستگاه قضایی آن مشکل را برطرف کرد.

حجت الاسلام قدرتی با ابراز نگرانی از افزایش طلاق افزود: معضل طلاق حتی در شهر ها و روستاهای کوچک رو به افزایش است که این میزان ثبت طلاق در کشور جای نگرانی دارد و لازم است خانواده ها به موضوع ازدواج فرزندان خود توجه ویژه ای داشته باشند تا درگیر چنین آسیب اجتماعی ناگواری نشوند چون وقوع طلاق آسیب های جبران ناپذیری دیگری را برای زوج و زوجه و حتی خانواده آنها به دنبال دارد.

رییس کل دادگستری استان در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر مهمترین مشکل جامعه قانون گریزی است که از این موضوع می توان به عنوان اصلی ترین آسیب اجتماعی نام برد و باید بدانیم که هم مردم و هم مسئولان با حرکت در مسیر قانون می توانند بسیاری را از معضلات و مخاطرات اجتماعی را برطرف نمایند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار