قدرت مقاومت ایران؛ جهان را پای میز مذاکره کشانده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60709
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۰
صادق خرازی:
شاخص : دیپلمات سابق وزارت امور خارجه ایران گفت: قدرت مقاومت و بازدارنگی ایران در خاورمیانه موجب شده تا جهان با ایران پای مذاکره بنشیند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، عصر روز یکشنبه چهارمین جشنواره استانی حضرت علی‌اکبر(ع) با حضور حجت‌السلام عابدینی امام جمعه قزوین و نماینده ولی فقیه استان، صادق خرازی  دیپلمات سابق وزارت امور خارجه و مسئولین استانی در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

خرازی در این مراسم گفت: جوانان مهم‌ترین سرمایه‌های ملت هستند و هر جامعه‌ای برای توسعه ملت باید نسل جوان را اندازه‌گیری کند و وسایل علمی جوانان، موقعیت‌های حرفه‌ای و تخصص و پژوهش نسل جوان را در نظر بگیرد.

وی با اشاره به حوادث تاریخ بلند انقلاب یادآور شد: اگر با نگاه تاریخی به نقش‌آفرینی جوانان بنگریم می‌بینیم که چگونه مهم‌ترین سرمایه خود که خون است را در بهای ملت هزینه کرده‌اند.

این دیپلمات سابق وزارت امور خارجه با اشاره به دوران دولت سازندگی در کشور اظهار کرد: زیرساخت‌های بنیادی کشور توسط این قشر از جامعه اداره می‌شود و تکنولوژی هسته‌ای نیز توسط جوانان تحصیل کرده‌ بومی، وطنی و ایرانی توانسته ظرفیت خود را در طراز جهانی بالا بیاورد.

خرازی گفت: کمتر حادثه‌ای در تاریخ رخ می‌دهد که جوانان در آن دخیل نباشند این سرمایه‌های بزرگ ملت ایران هستند که توانسته‌اند با رشد و دانایی خود جایگاه ملی ایران را بالا ببرند، پس دولت متکی به آگاهی‌ جوانان است و این‌گونه است که تواسته حیات خود را ادامه دهد.

 وی در پایان تصریح کرد: قدرت مقاومت و بازدارنگی ایران در خاورمیانه موجب شده تا جهان با ایران پای مذاکره بنشیند و ایران را به یک قدرت بزرگ منطقه‌ای تبدیل کرده است و تمام این موفقیت‌ها با حضور جوانان اتفاق افتاده است.

خرازی در ادامه سخنان خود به موضوع مذاکرات نیز پرداخت و  تاکید کرد: مباحثه و مناظره به منظور سازش نیست بلکه مقدمه‌ای است برای بالابردن ظرفیت ملت؛ کوچک‌ترین غفلت می‌تواند امنیت ملت را به خطر بیندازد.

سفیر سابق ایران در فرانسه افزود: ثبات و امنیتی که کشور دارد به پشتوانه ملت و دعای خیر آنان است و این دولت در ابتدای مسیر کاری خود قرار دارد پس نیازمند به آگاهی و هوشیاری ملت است.

کسی که حرف از تحریم انتخابات می‌زند درواقع تمام حقوق مردم را به حراج می‌گذارد

وی در خصوص با انتخابات گفت: در انتخاباتی که در راه است دوره جدیدی از شکوه ایرانی تجلی می‌یابد و ما باید در انتخابات حضور و مشارکت بالایی داشته باشیم.

خرازی تاکید کرد: قهر با صندوق‌های رای قدرت بازدارندگی ملت را پایین می‌آورد و کسی که حرف از تحریم انتخابات می‌زند درواقع تمام حقوق مردم را به حراج می‌گذارد.

این دیپلمات سابق وزارت امور خارجه در پایان عنوان کرد: قدرت برخواسته از خواست ملت ایران بوده و حمایت مردم ایران است که می‌تواند ایران را در صحنه‌های جهانی موفق ظاهر کند و اگر ما چشمان تیزبین خود را معطوف به اجتماع و اقتصاد نکنیم مطمئنا ضرر خواهیم کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار