قرارداد ساخت تصفیه خانه آبرسانی از سد طالقان به قزوین امضاء شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 172874
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۹:۴۳
با حضور مسئولان کشوری و استانی؛
شاخص : قرارداد ساخت و بهره برداری از تصفیه خانه آبرسانی از سد طالقان به شهر‌ها و روستا‌های استان قزوین با حضور مسئولان کشوری و استانی امضاء شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، قرارداد ساخت و بهره برداری از تصفیه خانه آبرسانی از سد طالقان به شهر‌ها و روستا‌های استان قزوین به روش (BOT)، با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر نیرو و جمعی از مسئولان استانی به امضاء رسید.

منوچهر حبیبی با اشاره به اینکه اجرای طرح آبرسانی از سد طالقان به قزوین از طرح های بزرگ زیرساختی و عمرانی مصوبات سفر رییس جمهوری به قزوین است، گفت: طرح آبرسانی از سد طالقان به قزوین ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که توسط دولت و بخش خصوصی تامین خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقصادی استاندار قزوین تصریح کرد: اجرای تصفیه خانه این طرح با هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

این مسئول اظهار کرد: با اجرای این طرح بزرگ سه هزار لیتر در ثانیه آب وارد لوله انتقال این طرح خواهد شد و سالیانه ۶۰ میلیون متر مکعب آب شرب به قزوین انتقال پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: این طرح آب شرب ۱۴ شهرهای قزوین، الوند، نرجه، اک، اسفرورین، شال، کهک، محمودآباد، اقبالیه، بیدستان، محمدیه، شریفیه، خاکعلی و آبیک و ۱۹۴ روستا را تامین کند.

این مسئول در ادامه افزود: فاز نخست طرح آبرسانی از آبیک تا اقبالیه و فاز دوم آن از اقبالیه تا تاکستان اجرا می‌شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار