قزوین آمادگی استفاده از تجربیات اتریش را دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55230
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۳:۳۲
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین در دیدار با سفیر اتریش گفت: قزوين آمادگي استفاده از تجربيات اتريش در همه حوزه ها به ويژه مجموعه مديريت شهري را دارد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در دیدار با سفیر اتریش در ایران، اظهار کرد: ملت ایران ثابت کرده‌اند که از جنگ و تعرض به هر کشوری بیزار و همواره به دنبال تعامل با کشورهای مختلف هستند.

استاندار قزوین با اشاره به فعالیت‌ واحدهای تولیدی متعدد در استان قزوین به عنوان یکی از قطب‌های صنعتی کشور یاد کرد و افزود: فضای بین‌المللی در حال حاضر مساعد است و هرگونه رشد و ارتقایی در هر جامعه‌ای در گرو صلح و روابط حسنه است.

این مسئول عنوان کرد: اشتراکات زیادی بین دو کشور ایران و اتریش وجود دارد که سرمایه ارزشمندی به شمار می‌رود و قزوین آمادگی استفاده از تجربیات اتریش در همه حوزه ها به ویژه مجموعه مدیریت شهری را دارد.

روزبه تصریح کرد: با توجه به دانشگاهی بودن استان قزوین می‌توانیم به منظور افزایش تعاملات حوزه‌های دانشگاهی استان قزوین و کشور اتریش جلسات و نشست‌های تخصصی بین اساتید و دانشگاهیان برگزار کنیم.

فردریش اشتیفت سفیر اتریش در ایران هم با بیان اینکه کشور اتریش علاقه‌مند به گسترش روابط با کشور ایران است، گفت: کشورهای ایران و اتریش دارای روابط دیرینه ۵۰۰ ساله بوده و در آن زمان تبادل مکاتبات بین این دو کشور وجود داشته است.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای اتریش و ایران نه تنها در روابط دیپلماتیک و سیاسی با یکدیگر روابط مطلوبی دارند بلکه در سطح جامعه و افراد نیز ارتباط خوبی بین ملت‌های دو کشور ایران و اتریش برقرار شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار