Iranjb.ir

قزوین آمادگی استفاده از تجربیات اتریش را دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55230
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۳:۳۲
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین در دیدار با سفیر اتریش گفت: قزوين آمادگي استفاده از تجربيات اتريش در همه حوزه ها به ويژه مجموعه مديريت شهري را دارد.
۸۱۴۵۵۱۳۹-۶۱۸۹۲۴۹

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در دیدار با سفیر اتریش در ایران، اظهار کرد: ملت ایران ثابت کرده‌اند که از جنگ و تعرض به هر کشوری بیزار و همواره به دنبال تعامل با کشورهای مختلف هستند.

استاندار قزوین با اشاره به فعالیت‌ واحدهای تولیدی متعدد در استان قزوین به عنوان یکی از قطب‌های صنعتی کشور یاد کرد و افزود: فضای بین‌المللی در حال حاضر مساعد است و هرگونه رشد و ارتقایی در هر جامعه‌ای در گرو صلح و روابط حسنه است.

این مسئول عنوان کرد: اشتراکات زیادی بین دو کشور ایران و اتریش وجود دارد که سرمایه ارزشمندی به شمار می‌رود و قزوین آمادگی استفاده از تجربیات اتریش در همه حوزه ها به ویژه مجموعه مدیریت شهری را دارد.

روزبه تصریح کرد: با توجه به دانشگاهی بودن استان قزوین می‌توانیم به منظور افزایش تعاملات حوزه‌های دانشگاهی استان قزوین و کشور اتریش جلسات و نشست‌های تخصصی بین اساتید و دانشگاهیان برگزار کنیم.

فردریش اشتیفت سفیر اتریش در ایران هم با بیان اینکه کشور اتریش علاقه‌مند به گسترش روابط با کشور ایران است، گفت: کشورهای ایران و اتریش دارای روابط دیرینه ۵۰۰ ساله بوده و در آن زمان تبادل مکاتبات بین این دو کشور وجود داشته است.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای اتریش و ایران نه تنها در روابط دیپلماتیک و سیاسی با یکدیگر روابط مطلوبی دارند بلکه در سطح جامعه و افراد نیز ارتباط خوبی بین ملت‌های دو کشور ایران و اتریش برقرار شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار