قزوین از نظر شاخص توسعه انسانی و استانی در بین ۳۱استان در جایگاه نهم قرار دارد
کد خبر: 115106
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۳:۱۲
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور:
شاخص : رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: طبق امارهای سازمان برنامه استان قزوین از نظر شاخص توسعه استانی و انسانی در بین 31استان جایگاه نهم را دارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور صبح امروز در جلسه شورای اداری استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: برای استان قزوین در قانون بودجه سال جاری ۱۰۴ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه اعتبارات عمرانی استان قزوین نسبت به سال گذشته  ۳۶ درصد رشد داشته افزود: اگر درآمد‌های استانی قزوین را به اعتبارات جاری استان در سال ۹۵ که ۱۳۵ میلیارد تومان با رشد ۲۰ درصدی بوده اضافه کنیم جمع اعتبارات جاری و استانی قزوین در سال جاری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان است.

معاون رییس جمهور اضافه کرد: رییس جمهور در این سفر موافقت کرده است که ۹۰۳ میلیارد تومان برای ۵۰ پروژه به این استان تعلق بگیرد و قطعا گردش مالی این رقم در سال می‌تواند برای رونق اقتصادی موثر باشد؛ به ویژه اینکه برای ۵ ماه آینده موظف هستیم ۵۳۰ میلیارد تومان به این استان وارد کنیم.

نوبخت با اشاره به تفکیک اعتبار ۹۰۳ میلیاردی ادامه داد: برای ۵ طرح و پروژه عمرانی شهری و روستایی ۹۰ میلیارد تومان ، برای۸ طرح و پروژه بخش کشاورزی ۱۹۶ میلیارد تومان ، برای ۹ طرح و پروژه منابع آب ۲۲۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: برای ۱۴ طرح علمی ۴۳میلیارد تومان، بخش بهداشت و درمان ۳ طرح وپروژه دارد که ۳۳ میلیارد تومان به آن اختصاص یافته، برای حمل و نقل وزیرساخت‌های استان بیش از ۳۰۹ میلیارد تومان، در زمینه ورزش و جوانان هم ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده  است.

وی عنوان کرد: بر حسب برنامه‌ریزی همه پروژه‌های اعلام شده باید تا پایان سال آینده به اتمام برسد و همه طرح‌ها ۲ ساله است و آنچه که باید اقدام کنیم تخصیص اعتبارات صد در صد است.

معاون رییس جمهور گفت: با توجه به همکاری و تلاش نمایندگان استان قزوین خوشبختانه  با پرداخت ۱۴۵ میلیارد تومان  توانستیم همه مطالبات گندم کاران را تصویه کنیم.

نوبخت در پایان افزود: طبق امارهای سازمان برنامه استان قزوین از نظر شاخص توسعه استانی و انسانی در بین ۳۱استان جایگاه نهم را دارد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار