قزوین جزء امن‌ترین شهرستانها در سطح کشور/ تکمیل طرح پاکسازی محلات در روزهای منتهی به نوروز - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96698
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۰۰
فرمانده انتظامی شهرستان قزوین:
شاخص : فرمانده انتظامی شهرستان قزوین با بیان اینکه قزوین جزء امن‌ترین شهرستان‌ها در سطح کشور است گفت: این شهرستان رتبه برتر کشوری در راستای کاهش جرائم و شاخص های امنیتی دارد.

سرهنگ رضا اکبری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به اینکه شهرستان قزوین رتبه برتر کشوری در راستای کاهش جرائم و شاخص های امنیتی دارد، اظهار کرد: با توجه به تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی از ابتدای سال جاری تاکنون  در این شهرستان شاهد کاهش ۲۲ درصدی جرائم بوده ایم.

فرمانده انتظامی شهرستان قزوین با بیان اینکه استاندارد کشوری  کاهش جرائم هفت درصد است خاطرنشان کرد: براساس عملکرد خوب استان در حوزه انتظامی با مشارکت مردم و تعامل امنیتی، قزوین جزء امن ترین شهرستان‌ها در سطح کشور معرفی شد.

این مسئول با اشاره به اینکه در سال ۹۴ هیچگونه مشکل امنیتی، انتظامی و سرقت مسلحانه در سطح شهرستان وجود نداشته است، ابراز کرد: با توجه به اجرای طرح نظارت در سطح شهرستان و برخورد جدی با خرده فروشان و ارازل اوباش، تاکنون مزاحمت و هنجارشکنی وجود نداشته است.

اکبری با بیان اینکه طرح پاکسازی محلات از ابتدای سال جاری در دستورات پلیسی به صورت مستمر پیگیری شده است اعلام کرد: طرح پاکسازی محلات در قالب بیش از ۲۰ طرح جهت ارتقاء امنیت اجتماعی به صورت ویژه از یک ماه قبل از تعطیلات نوروز به خصوص در محلاتی که نیاز به پاکسازی دارند اعمال شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان قزوین با تصریح بر اینکه وظیفه پلیس حفظ نظم و امنیت در جامعه است، عنوان کرد: مزاحمت‌، درگیری و نزاع به عنوان اساسی ترین جرائم بوده که علت آن عدم کنترل است.

این مسئول ادامه داد: این امر نیاز به بسترسازی فرهنگی دارد چرا که بیشتر نزاع‌ها به دلیل عدم کنترل خشم و احساسی عمل کردن در اتفاقات خیلی کوچک است.

اکبری تصادفات، مواد مخدر و سرقت را به ترتیب از مهم ترین جرائم در سطح شهرستان قزوین عنوان کرد.

وی در خصوص وضعیت حجاب و عفاف در جامعه گفت: رویکرد نیروی انتظامی در برخورد با این مسئله فرهنگی و اجتماعی است و نمی‌توان این موضوع را در بحث امنیتی گنجاند چراکه این امر نیازمند عزم تمامی دستگاه‌های فرهنگی برای حضور میدانی در راستای مدیریت مسئله است.

فرمانده انتظامی شهرستان قزوین با اشاره به نقش خبرنگاران در فرهنگ سازی و ارتقاء امنیت روانی آحاد جامعه افزود: تعامل خوب اصحاب رسانه با نیروی انتظامی به عنوان پل ارتباطی میان پلیس و مردم می‌تواند موجب افزایش قدرت نرم و انسجام همدلی بین افراد جامعه در جهت پیشگیری از جرائم باشد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/ت۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار