قزوین جزو ۲۰ شهر گردشگری کشور شناخته شده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 160365
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۵:۲۲
معاون عمرانی استاندار قزوین:
شاخص : معاون عمرانی استاندار قزوین با بیان اینکه قزوین جزو 20 شهر گردشگری شناخته شده است گفت: با همکاری میراث فرهنگی 330 تخت به شهر قزوین اضافه شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علی فرخزاد معاون عمرانی استاندار قزوین ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری برگزار شد، با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته جهت استقبال از مسافران نوروزی در استان اظهار کرد: آمادگی کامل برای اجرای برنامه‌ها نوروزی را داریم و در این راستا جلسات متعددی با دستگاه‌های مربوطه داشته‌ایم.

وی با اشاره به هماهنگی‌های لازم در کمیته ایمنی راه‌های استان قزوین افزود: امسال کاهش تلفات جاده‌ای در استان ۱۰ درصد بوده که این رقم در سطح کشور یک درصد است.

فرخزاد در ادامه با بیان اینکه سال گذشته ۲۶ درصد افزایش بازدید از مکان‌های گردشگری و تاریخی را داشتیم گفت: امسال سعی کردیم در ستاد اجرایی خدمات سفر از تجربه‌های سال‌های گذشته استفاده کنیم.

این مسوول یادآور شد: با همکاری میراث فرهنگی ۳۳۰ تخت به شهر قزوین اضافه شد و امیدواریم ایام نوروز فرصتی برای تبدیل قزوین به مرکز گردشگری باشد.

معاون عمرانی استاندار قزوین بیان کرد: تامین امنیت مسافران یکی از مسائل مهم است که در کمیته‌های ۱۳ گانه نیز هماهنگی‌های لازم را انجام داده‌ایم.

فرخزاد تصریح کرد: تمام شهرداری ها آمادگی لازم را جهت ارائه خدمات مناسب نوروزی پیدا کرده‌اند و همچنین دهیاری‌ها ظرفیت‌های خوبی دارند تا روستاها به مراکز گردشگری تبدیل شوند.

وی در ادامه گفت: کمیته‌های ارزیابی هم برای بازرسی از نحوه ارائه خدمات و اجرای برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته نیز تشکیل شده است که عملکرد دستگاه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد.

این مسوول ادامه داد: کمیته خدمات حمل و نقل، تبلیغات و هماهنگی و فضای مجازی از دیگر کمیته‌های فعال در ستاد خدمات سفر استان است.

معاون عمرانی استاندار قزوین تشریح کرد: نقاط ناشناخته زیادی در استان قزوین وجود دارد که می‌تواند ظرفیت مناسبی برای گردشگری باشد؛ برای مثال آبگرم یله گنبد یکی از مکان‌های بسیار خوب برای جذب گردشگر است و همچنین غارهای ناشناخته زیادی را در استان داریم.

فرخزاد با بیان اینکه قزوین جزو ۲۰ شهر گردشگری شناخته شده است افزود: یکی از موضوعات مهم در حوزه گردشگری وضعیت راه‌های استان است که از زیرساخت‌های مهم برای جذب گردشگر است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار