قزوین جزو ۵ استان برتر در خدمات رسانی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه شناخته شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 157940
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱:۱۱
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان:
شاخص : رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین گفت: استان قزوین در زلزله کرمانشاه جزو 5 استان برتر کشور در زمینه خدمات رسانی و سازندگی شناخته شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حمیدرضا اله‌بداشتی رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مناطق زلزله زده کرمانشاه توسط سپاه استان قزوین اظهار کرد: سازمان بسیج سازندگی کشور ۲ روستای بابااسکندر و قره بلاغ که پرجمعیت‌ترین و دارای خسارات بسیار سنگین بود را به سپاه استان قزوین محول کرد.

وی با بیان اینکه این دو روستا دارای تخریب ۱۰۰ درصد، ۲۰ نفر فوتی و ۲۰۰ نفر آسیب‌دیده بودند افزود: در کمتر از یک روز نیروهای بسیجی همراه با آذوقه، آب، نان، تن ماهی و لوبیا، شکلات، بیسکوئیت و ملزومات برای اسکان اضطراری از قزوین به منطقه اعزام شدند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین ادامه داد: در همان روزهای اول اقلام مورد نیاز از قزوین به استان کرمانشاه اعزام شد و نزدیک به ۴۳۰ تخته چادر در اسکان اضطراری میان مردم توزیع گردید.

اله‌بداشتی با اشاره به توزیع بسته‌های حمایتی به آسیب‌دیدگان ادامه داد: در این میان بسیج دانشجویی و جامعه پزشکی در قالب چندین گروه پزشک متخصص، ماما، روانپزشک، ارتوپد و سایر گروه‌های پزشکی به همراه دارو به منطقه اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: یک تیم فوری از فرمانده پایگاه، شورا، دهیار، ریش سفیدان تشکیل داده و جلسه برگزار کردیم و تعداد ۱۰ تا ۱۵ نفر از اهالی را نیز زیرگروه این افراد قرار دادیم تا با مشکلاتی همچون توزیع نامناسب اقلام و تجمع افراد در مقابل ماشین‌ها و یا سرقت اموال را نداشته باشیم.

این مسئول با بیان اینکه در مرحله اول تعداد ۷۰ کانکس اهدایی مردم از قزوین به منطقه اعزام شد گفت: خانواده‌هایی که عزیزانشان را از دست داده بودند، خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی و قشر ضعیف در اولویت برای کمک رسانی بودند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین بیان کرد: بر اسا آمار واقعی از خانه بهداشت منطقه به دست آوردیم روستای قره بلاغ دارای ۲۴۳ خانوار و بابااسکندر ۸۱ خانوار است.

اله‌بداشتی اضافه کرد: قرارگاه خاتم الانبیاء اهدای ۸ هزار کانکس به مناطق زلزله زده را بر عهده گرفت که سپاه استان قزوین به طور کلی ۱۷۰ کانکس را به ۲ روستای بابااسکندر و قره بلاغ اعزام کرد.

وی ادامه داد: از ابتدای حضور در منطقه تا کنون ۱۱ مرحله توزیع بسته‌های حمایتی را داشتیم که یک بسته حمایتی دیگر هم در آستانه شب عید به مردم دو روستای بابااسکندر و قره بلاغ اهداء خواهیم کرد.

این مسئول با بیان اینکه ۱۱ تیم تخصصی پزشکی در حوزه‌های مختلف در منطقه حضور یافتند عنوان کرد: نزدیک به ۲ هزار و ۷۷۰ ویزیت رایگان توسط جامعه پزشکی و بسیج پزشکان استان قزوین انجام گرفت.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین یادآور شد: در همان روزهای ابتدایی با استقرار یک کانکس شرایط تحصل دانش آموزان را فراهم کردیم و همچنین جمعی از پزشکان جراح استان قزوین در اقدامی خیرخواهانه بنا دارند که یک مدرسه ۶ کلاسه با هزینه‌ای بالغ بر ۴۵۰ میلیون تومان را در منطقه بسازند که کارهای اولیه آن در حال اجرا است.

اله‌بداشتی با اشاره به ساخت یک حسینیه توسط حوزه علمیه قزوین در منطقه گفت: حدود ۱۵ دستگاه و ماشین‌آلات اواربرداری و ساختمانی از استان قزوین به کرمانشاه اعزام شد و تعداد ۹۰ چشمه سرویس بهداشتی سیار در منطقه مستقر شد و ۱۳۰ مورد هم تعمیر گردید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اقدام و مدیریت بسیار خوب استان قزوین در زلزله کرمانشاه جزو ۵ استان برتر کشور در زمینه خدمات رسانی و سازندگی در منطقه شناخته شد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار