افسانه بایگان مهمان شب‌های فیروزه‌ای قزوین شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 112177
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲
در نکوداشت روز قزوین:
شاخص : بایگان، بازیگر سینما و تلویزیون گفت: قزوین دارای پتانسیل های فراوانی برای جذب گردشگر است؛ نمی دانستم قزوین اولین شهر کشور در ثبت آثار تاریخی است.

به گزارش شاخص نیوز، افسانه بایگان که میهمان شب های فیروزه ای در سرای تاریخی سعداسلطنه بود، اظهار کرد: نمی دانستم قزوین اولین شهر کشور در ثبت آثار تاریخی است، واقعا به این آثار فرهنگی و تاریخی خوب رسیدگی شده و جای تقدیر و تشکر دارد.
وی اظهار کرد: من از قزوین فقط نون آقابابا را می شناختم، امروز با مشاهده و دانستن این همه زیبایی در بناهای تاریخی و فرهنگی این شهر شگفت زده شدم، انگور، پسته، منطقه زیبای الموت، بناهای با شکوه نظیر سعداسلطلنه می تواند هر گردشگری را به شهر زیبای قزوین جذب کند.
بایگان خاطرنشان کرد: واقعا مشتاق شدم از نزدیک و بیشتر با شهر تاریخی و فرهنگی قزوین آشنا شوم، برای همین بزودی و اولین فرصت به قزوین سفر خواهم کرد چرا که دیدن آثار تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی استان قزوین نیازمند چند روز اقامت در این شهر را دارد.
وی افزود: رمز رسیدن به استقلال را خودکفایی در تمامی امور دانست و گفت:جای جای ایران دارای پتاسیل ها و ظرفیت های فراوانی است، باید تمدن و آداب و سنن خود را بشناسیم به آن افتخار کنیم و با خرید تولیدات ملی در مسیر توسعه و رشد کشور گام برداریم.
این بازیگر سینما اظهار کرد: امروز مسخره و آلت دست یک عده در دنیا شده ایم که برای نوع پوشش و خوراک و زندگی ما نسخه می پیچند، در حالی پیشینه فرهنگی ما را ندارند، ایران دارای بهترین سنت ها و پوشش با رنگ ها و طرح های زیبا می باشد که با تلفیق آنها می توان جوانان و حتی گردشگر را جذب سبک پوشش خود کنیم.
گفتنی است، در برنامه شب های فیروزه ای نشان شهروند افتخاری قزوین توسط وزیری نژاد، مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین به افسانه بایگان اعطاء شد.
جنگ شبانگاهی شب های فیروزه ای در سرای سعدالسلطنه برنامه های شادی را در هفته قزوین اجرا خواهد کرد که این برنامه به طور زنده از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه شب از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد ، همچنین ویژه برنامه قزوین در عهد صفوی از ساعت ۲۰ و ۵۰ دقیقه از شبکه استانی قزوین با حضور مسئولان استانی، هنرمندان بومی پخش می شود و در این برنامه ها ظرفیت ها و تاریخ و فرهنگ قزوین به مردم معرفی می گردد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار