قزوین در ردیف ۵ استان برتر صنعت چاپ کشور/ فعالیت ۹۵ چاپخانه در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 70311
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱:۳۲
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اعلام كرد
شاخص : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوين با اعلام اينكه در حال حاضر ۹۵ چاپخانه در استان فعالیت می‌کنند، گفت: اين استان در رديف 5 استان برتر كشور در صنعت چاپ است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، ششمین جشنواره صنعت چاپ دیروز با حضور سعید بهروان کارشناس دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و جمعی از مسئولان استانی، چاپخانه داران، تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات چاپی برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در این مراسم با اعلام اینکه در حال حاضر ۹۵ چاپخانه در استان فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: قزوین از استان های پیشرو در صنعت چاپ است و استقرار واحدهای تولیدی بسته بندی و چاپ این منطقه را در ردیف استان های چهارم و پنجم کشور قرار داده است.

این مسئول تصریح کرد: استفاده از تکنولوژی روز در صنعت چاپ، آموزش نیروها و بهره گیری از سرمایه گذاری بخش خصوصی از راه های حل برخی مشکلات این صنعت است که در استان برای رفع موانع جدی و پیگیر هستیم.

احمدی خاطرنشان کرد: در سال ۱۲۹۰ اولین چاپخانه با نام اتحاد و در سال ۱۳۳۰ دومین چاپخانه با نام تقوی و سال ۵۶ سومین چاپخانه با نام مریخ در قزوین تاسیس شد.

وی یادآور شد: روز صنعت چاپ یادآور تلاش مستمر و زحمت مداوم جمع بزرگی از کارگران، صنعتگران و هنرمندان و در یک جمله وامدار تلاش بزرگمردان فرهنگ ایران زمین است.

در این جشنواره از هفت کارآفرین و صادر کننده محصولات چاپی سه پیشکسوت و ۱۱ کارگر نمونه چاپ و بسته بندی تجلیل شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار