قزوین رتبه اول جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور را کسب کرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 161830
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
مدیرکل سابق امور اقتصاد و دارایی استان:
شاخص : مدیرکل سابق امور اقتصاد و دارایی استان قزوین گفت: در سال گذشته رتبه اول جذب سرمایه‌گذار خارجی در کشور به استان قزوین تعلق گرفت.

محمدعلی قاسمی مدیرکل سابق امور اقتصاد و دارایی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شاخص، اظهار کرد: وزارت اقتصاد و دارایی با توجه به گستردگی ماموریت و ارتباطات دستگاهی، خدمات بسیاری را  از طریق هریک از زیرمجموعه‌های خود به مردم عرضه می‌کند. 

وی با اشاره به نظارت جدی مجموعه اقتصاد و دارایی بر سازمان‌ها و نهاد‌های عمومی، افزود: بارزترین ماموریت ما نظارت برهزینه کرد دستگاه‌های اجرایی از طریق ذی حسابان خود در این دستگا‌ه‌ها است.

مدیر کل سابق امور اقتصاد و دارایی استان قزوین تشریح کرد: نظارت بر کلیه اموال منقول وغیر منقول سازمان‌ها، بررسی حوزه سرمایه گذاری و مطالعات اقتصادی در استان توسط سازمان اقتصاد و دارایی انجام می‌شود.

قاسمی با بیان اینکه نیروی انسانی به عنوان مهمترین دستاورد هر دستگاه و کشوری است، افزود: بر اساس اصل شایسته سالاری قطعا در استان نیروهای توانمند برای مدیریت وجود دارد به گونه‌ای که در حال حاضر بسیاری از مدیران کارآمد سازمان توانایی مدیریت در سطح ملی را دارند.

وی تشریح کرد: در مجموعه اقتصاد و دارایی هدف ما همواره ایجاد یک فضای بانشاط برای کارکنان به منظور ارایه خدماتی توام با رغبت و انگیزه به مردم بوده است.

مدیر کل سابق امور اقتصاد و دارایی استان قزوین تصریح کرد: مجموعه اقتصاد و دارایی تنها سازمان به دور از حاشیه و عدم وابستگی به هرگونه جریان سیاسی است و با هدف خدمت به مردم فعالیت می‌کند.

این مسوول با بیان اینکه رعایت سلسله مراتب و تقسیم کار همواره سرلوحه کارکنان سازمان اقتصاد و دارایی است، افزود: در این سازمان سرعت و دقت در پاسخگویی و حفظ کرامت انسانی مراجعه کنندگان باید توسط کارکنان موردتوجه قرارگیرد لذا افراد خاطی قانونمندانه حذف می‌شوند.

قاسمی در ادامه گفت: در سال‌های گذشته مشکلات به وجود آمده  بین مدیران  و سازمان دارایی را بدون تعصبات اداری و رعایت اصل بی طرفی به صورت اساسی و بنیادی حل کردیم.

وی با بیان اینکه جوان‌ترین اداره کل در استان اداره اقتصاد و دارایی است، افزود: درسال۹۶ بیشترین جذب نیرو را نسبت به سال‌های گذشته را درسازمان اقتصاد و دارایی داشته‌ایم.

مدیرکل سابق امور اقتصاد و دارایی استان قزوین تشریح کرد: در طول سال‌های گذشته رتبه‌های بسیاری اعم از رتبه برتر کشوری در میان معاونت‌های وزارت مربوطه، بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در پیاده سازی نظام حسابداری، ارزیابی عفاف و حجاب در ستاد اقامه نماز، تنظیم عملکرد بودجه سال ۹۵ را کسب کرده‌ایم.

این مسوول در ادامه افزود: رتبه اول کشور در زمینه ارزیابی عملکرد در طول سنوات مختلف و رتبه اول کشور در ساماندهی اموال دولتی اوراق بهادار به استان قزوین تعلق گرفته است.

وی در پایان با بیان اینکه در سال گذشته رتبه اول در جذب سرمایه‌گذار خارجی در کشور متعلق به استان قزوین است، افزود: تا پایان سال ۹۶ ،۱ میلیارد پانصدو۴۶ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی مصوب در استان وجود داشته است .

انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار