قزوین رتبه اول سطح زیر کشت و تولید محصول زغال اخته کشور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 67855
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد
شاخص : مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به آغاز برداشت زغال اخته از باغات گفت: قزوین رتبه اول سطح زیر کشت و تولید محصول زغال اخته کشور را دارد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، احمد مستخدمی امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی با اشاره به آغاز برداشت زغال اخته از باغات استان قزوین، اعلام کرد: سطح زیر کشت زغال اخته در استان قزوین بیش از ۷۰۰ هکتار بوده و عملکرد این باغات ۴ تن در هکتار است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه قزوین رتبه اول سطح زیر کشت و تولید محصول زغال اخته کشور را دارد،اظهار کرد: جهاد کشاورزی استان قزوین در نظر دارد با احداث کارگاه‌ها و کارخانه های بسته بندی و فرآوری زغال اخته بتواند محصول بهتر و با کیفیت تری را در بازار عرضه کند.

این مسئول با بیان اینکه مناطق الموت و طارم سفلی بیشترین باغات زغال اخته در استان را دارند، خاطرنشان کرد: استان قزوین از ظرفیت خوبی در زمینه تولید زغال اخته برخوردار است این در حالی است که به سبب شرایط آب و هوایی مطلوب بیشتر باغات زغال اخته در منطقه الموت و طارم سفلی متمرکز شده‌اند.

مستخدمی روستاهای ده دوشاب، پررود، فشک، دربند، سوگاه، شهرستان سفلی و علیا، هیر و ویار را از روستاهای مهم تولید کننده زغال اخته در الموت غربی عنوان کرد.

وی در انتها یادآور شد: میوه زغال اخته سرشار از آهن، فلاوانوئید ویتامین های B1،B2،C ، کلسیم و اسید فولیک است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “قزوین رتبه اول سطح زیر کشت و تولید محصول زغال اخته کشور”

  1. سلام و ادب
    روستاهای تلاتر و پرچکوه و روح آباد و و رشکین و آکوجان و قسطین ناحیه را هم اضافه کنید
    روستای تلاتر و پرچکوه و فشک از تولید کنندگان عمده زغال اخته هستند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار