Iranjb.ir

قزوین رتبه اول سطح زیر کشت و تولید محصول زغال اخته کشور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 67855
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد
شاخص : مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به آغاز برداشت زغال اخته از باغات گفت: قزوین رتبه اول سطح زیر کشت و تولید محصول زغال اخته کشور را دارد.
۱

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، احمد مستخدمی امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی با اشاره به آغاز برداشت زغال اخته از باغات استان قزوین، اعلام کرد: سطح زیر کشت زغال اخته در استان قزوین بیش از ۷۰۰ هکتار بوده و عملکرد این باغات ۴ تن در هکتار است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه قزوین رتبه اول سطح زیر کشت و تولید محصول زغال اخته کشور را دارد،اظهار کرد: جهاد کشاورزی استان قزوین در نظر دارد با احداث کارگاه‌ها و کارخانه های بسته بندی و فرآوری زغال اخته بتواند محصول بهتر و با کیفیت تری را در بازار عرضه کند.

این مسئول با بیان اینکه مناطق الموت و طارم سفلی بیشترین باغات زغال اخته در استان را دارند، خاطرنشان کرد: استان قزوین از ظرفیت خوبی در زمینه تولید زغال اخته برخوردار است این در حالی است که به سبب شرایط آب و هوایی مطلوب بیشتر باغات زغال اخته در منطقه الموت و طارم سفلی متمرکز شده‌اند.

مستخدمی روستاهای ده دوشاب، پررود، فشک، دربند، سوگاه، شهرستان سفلی و علیا، هیر و ویار را از روستاهای مهم تولید کننده زغال اخته در الموت غربی عنوان کرد.

وی در انتها یادآور شد: میوه زغال اخته سرشار از آهن، فلاوانوئید ویتامین های B1،B2،C ، کلسیم و اسید فولیک است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “قزوین رتبه اول سطح زیر کشت و تولید محصول زغال اخته کشور”

  1. داود نوروزی می‌گه:

    سلام و ادب
    روستاهای تلاتر و پرچکوه و روح آباد و و رشکین و آکوجان و قسطین ناحیه را هم اضافه کنید
    روستای تلاتر و پرچکوه و فشک از تولید کنندگان عمده زغال اخته هستند

پاسخ دهید

آخرین اخبار