قزوین زمینه‌های لازم پذیرش سرمایه گذاری داخلی و خارجی را دارد
کد خبر: 112763
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۴:۳۹
استاندار قزوین :
شاخص : استاندار قزوین بابیان اینکه قزوین آمادگی پذیرش سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را دارد،گفت: جمهوری اسلامی ایران قاطعانه از احیا جاده ابریشم حمایت می‌کند و نشست امروز هم زمینه این حمایت و ایجاد بستر بیشتر تعامل کشورها با هم دیگر به ویژه کشورهای حوزه شرقی است.

به گزارش خبرنگاراجتماعی شاخص ؛ فریدون همتی استاندار قزوین در دومین روز از  اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم که در شبستان امام علی (ع)مسجد النبی برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این اجلاس با توجه به حضور سفیران متعدد در استان قزوین موجب توسعه ارتباطات بعدی و تعامل بیشتر است .

استاندار قزوین بیان کرد: جاده ابریشم بیانگر این است که جوامع بشری کشور‌های مختلف و انسان‌ها برای رفع نیاز باید با همدیگر مشارکت و تعامل سازنده داشته باشند و محصولات ساخت دست بشر متناسب با ظریفت هر منطقه مبادله شود.

این مسوول با بیان اینکه جاده ابریشم در گذشته نقش رسانه‌ای ایفا کرده است ادامه داد: انسان‌ها که در قالب کاروان ‌ها از این جاده عبور می کردند یک نوع انتقال تجارب بشری را به دنبال داشتند که علاوه بر اخبار و احوالت زندگی دیگر جوامع بشری، موجب انتقال فرهنگ‌ها و استفاده از تجارب سازنده دیگران در متن جاده ابریشم می‌شد.

وی تصریح کرد: امروزه جامعه با وجود تحولات گسترده‌ای که داشته و سرعت تحولات و تغییر تکنولوژی باز هم نتوانسته است نیازها‌ی جامعه بشری را در قالب تک تک کشور‌ها به صورت مجزا تامین کند بلکه به این نتیجه رسیده‌ایم که علی رغم این همه تغییر و تحول در علم و دانش و تکنولوژی جدید انسان‌ها باید با هم تعامل کنند.

همتی بیان کرد: بنابراین امروز هم جامعه بشری نیاز به تعامل سازنده با هم دارد و باید منتاسب با ظرفیت ‌های هر کشور  با همدیگر مبادله کنند تا بتوانند مسیر رشد و توسعه  را به خوبی بپیمایند.

استاندار قزوین بابیان اینکه امروز جاده ابریشم مجدد باید احیا شود، ابراز کرد: جمهوری اسلامی ایران قاطعانه از احیا جاده ابریشم حمایت می‌کند و نشست امروز هم زمینه این حمایت و  ایجاد بستر بیشتر تعامل کشورها با هم دیگر به ویژه کشورهای حوزه شرقی است.

این مسوول ادامه داد:  با توجه به استعداد‌های فراوان در قزوین اعلام آمادگی می‌کنیم که ظرفیت های پذیرش سرمایه گذاران کشور‌های شرقی دراین زمینه با حمایت قانونی کاملا محیا است و از هیئت های بازرگانی اقتصادی دعوت می‌کنیم به استان بیایند و قزوین را بهتر و بیشتر بشناسند.

همتی در پایان با تاکید بر آمادگی‌های لازم برای مشارکت در حوزه‎های صنعت ، کشاورزی و  گردشگری، تصریح کرد : پیشنهاد بعدی من این است؛ تجربه خوبی که هنرمندان قزوینی برای نماد سازی جاده ابریشم میدان مینودر قزوین را داشتند این هنرمندان و شهردار ی قزوین آمادگی دارند نماد کاروان شتر و ساربان تجار را در شهر های دیگر کشورهای در مسیرایجاد کنند تا بتوانیم نماد مشترک جاده ابریشم را در همه شهرهای مسیر جاده ابریشم ایجاد کنیم.

انتهای پیام/ ۹۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار