ایران جانبی

» قزوین مرکز تربیت مربیان باغبانی کشور می‌شود
کد خبر: 210771
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
شاخص : رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با انعقاد تفاهم نامه بین فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی استان دپارتمان تربیت مربیان باغبانی کشور در قزوین راه اندازی می شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، فاطمه خمسه در دیدار با مدیرکل فنی و حرفه ای استان اظهار کرد: با راه اندازی این مرکز کلیه مربیان باغبانی کشور توسط سازمان فنی و حرفه ای؛ آموزش و ارتقای دوره های مهارتی را طی خواهند کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه استان قزوین در کشاورزی پیشرو است دوره های فنی و حرفه ای بایستی آموزش لازم برای کشاورزان و بهره برداران ارائه شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تاکید کرد: آخرین یافته های تحقیقاتی بخش کشاورزی از طریق برگزاری دوره های آموزشی و ترویجی به بهره برداران بخش منتقل شود.

خمسه اضافه کرد: سازمان فنی وحرفه ای می تواند با تربیت مربیان خوب؛ انتقال دهنده نوآوری و دستاوردهای جدید بخش کشاورزی باشد.

این مقام مسئول در ادامه گفت: مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان نیز ظرفیت بسیار زیادی برای انتقال یافته ها و برگزاری دوره های فنی حرفه ای دارد که با توجه به وجود مربیان و محققان خوب می توان از این فرصت برای ارتقا بخش کشاورزی استفاده کرد.

خمسه افزود: ارتباط بخش تحقیقات ، ترویج جهاد کشاورزی و آموزش فنی و حرفه ای فرصت مناسبی برای ارتقای سطح دانش و مهارت کشاورزان و بهره برداران بخش است.

وی خاطرنشان کرد: هدف فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی در انعقاد تفاهم نامه ؛ برگزاری دوره های ترویجی و آموزشی بمنظور ارتقای سطح دانش و مهارت مربیان و بهره برداران بخش کشاورزی است.

انتهای پیام/ 1300/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار