قزوین میزبان مرحله کشوری چهاردهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی است
کد خبر: 108919
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱
مدیرکل آموزش و پرورش استان:
شاخص : مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از آغاز مرحله کشوری چهاردهمين دوره مسابقات آزمايشگاهي به میزبانی قزوین خبر داد و گفت: این مسابقات در رشته‌های مختلف تا هفتم مرداد ماه ادامه دارد.

سالار قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از آغاز مرحله کشوری چهاردهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی به میزبانی قزوین خبر داد و اظهار کرد: این مسابقات بین دانش آموزان پایه های دوم و سوم دوره دوم متوسطه نظری در رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی در چهار سطح مدرسه ای، منطقه ای، استانی و کشوری تا هفتم مرداد ماه ادامه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با بیان اینکه در این دوره از مسابقات ۱۹۸ دانش آموز دختر و ۹۰ دانش آموز پسر حضور دارند گفت: در هر یک از دروس زیست، شیمی و فیزیک، ۹۶ دانش آموز شرکت کرده اند، همچنین در درس زیست ۱۵ دانش آموز پسر و ۸۱ دانش آموز دختر، در درس شیمی ۲۱ دانش آموز پسر و ۷۵ دانش آموز دختر و در درس فیزیک ۴۲ دانش آموز پسر و ۵۴ دانش آموز دختر حضور دارند.

این مسئول هدف از برگزاری این مسابقات را؛ ایجاد زمینه برای رشد توانمندی های دانش آموزان، تقویت مهارت های ذهنی و روانی حرکتی، ایجاد انگیزه جهت مطالعه ، تحقیق و تفکر بیشتر، تقویت بنیه علمی آنان، تلفیق دانش نظری با عملی، تقویت انگیزه در معلمان و مدیران برای شناسایی وبه کارگیری عوامل مؤثر در یادگیری دانش آموزان و ترویج فعالیت های آزمایشگاهی و کار عملی عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله کشوری از هر استان یک گروه ۳ نفره به همراه ۲ نفر سرپرست حضور می یابند که در نهایت ۲۸۸ دانش آموز به همراه ۶۴ سرپرست خواهند شد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار