Iranjb.ir

قزوین میزبان مرحله کشوری چهاردهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی است
کد خبر: 108919
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱
مدیرکل آموزش و پرورش استان:
شاخص : مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از آغاز مرحله کشوری چهاردهمين دوره مسابقات آزمايشگاهي به میزبانی قزوین خبر داد و گفت: این مسابقات در رشته‌های مختلف تا هفتم مرداد ماه ادامه دارد.
قزوین-۲

سالار قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از آغاز مرحله کشوری چهاردهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی به میزبانی قزوین خبر داد و اظهار کرد: این مسابقات بین دانش آموزان پایه های دوم و سوم دوره دوم متوسطه نظری در رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی در چهار سطح مدرسه ای، منطقه ای، استانی و کشوری تا هفتم مرداد ماه ادامه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با بیان اینکه در این دوره از مسابقات ۱۹۸ دانش آموز دختر و ۹۰ دانش آموز پسر حضور دارند گفت: در هر یک از دروس زیست، شیمی و فیزیک، ۹۶ دانش آموز شرکت کرده اند، همچنین در درس زیست ۱۵ دانش آموز پسر و ۸۱ دانش آموز دختر، در درس شیمی ۲۱ دانش آموز پسر و ۷۵ دانش آموز دختر و در درس فیزیک ۴۲ دانش آموز پسر و ۵۴ دانش آموز دختر حضور دارند.

این مسئول هدف از برگزاری این مسابقات را؛ ایجاد زمینه برای رشد توانمندی های دانش آموزان، تقویت مهارت های ذهنی و روانی حرکتی، ایجاد انگیزه جهت مطالعه ، تحقیق و تفکر بیشتر، تقویت بنیه علمی آنان، تلفیق دانش نظری با عملی، تقویت انگیزه در معلمان و مدیران برای شناسایی وبه کارگیری عوامل مؤثر در یادگیری دانش آموزان و ترویج فعالیت های آزمایشگاهی و کار عملی عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله کشوری از هر استان یک گروه ۳ نفره به همراه ۲ نفر سرپرست حضور می یابند که در نهایت ۲۸۸ دانش آموز به همراه ۶۴ سرپرست خواهند شد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار