قزوین میزبان نمایش میدانی و چند رسانه‌ای «فصل شیدایی»
کد خبر: 105045
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷
شاخص : به همت مجموعه های فرهنگی قزوین، نمایش بزرگ میدانی و چند رسانه‌ای «فصل شیدایی» در قزوین به روی صحنه می‌رود.

به گزارش شاخص نیوز: به دنبال اجرای نمایش «فصل شیدایی» در استان‌های مختلف کشور، این بار استان قزوین میزبان نمایش بزرگ میدانی و چندرسانه‌ای «فصل شیدایی» خواهد شد.

این نمایش به کارگردانی سعید اسماعیلی و تهیه کنندگی علیرضا کوهفر تهیه شده که وقایعی قبل از خلقت انسان تا ظهور منجی عالم بشریت را به صورت میدانی و چندرسانه‌ای به نمایش در آورده است.

هر آنچه که رنگ خدایی به خود بگیرد ماندگار می‌شود

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار عوامل نمایش فیلم فصل شیدایی با بیان ابعاد اثرگذاری این فیلم، اظهار کرد: این میزان اثرگذاری نشان می‌دهد این کار بسیار ارزشمند، مهم و در مسیر دینی و اسلامی حرکت کرده است.

وی تصریح کرد: در مجموعه فصل شیدایی تشویق مردم به دین و مسائل معنوی با ابزارهای جدید صورت می‌گیرد که این مهم بر جذب مخاطب و اثرگذاری بیشتر آن کمک کرده است.

امام‌جمعه قزوین بیان کرد: اگر غربی‌ها از ماهواره و شیوه‌های متنوع رسانه‌ای برای نفوذ استفاده می‌کنند، ما باید دستمان را بالای دست آن‌ها بگذاریم زیرا خداوند فرموده: مؤمنان را در جای برتر نشانده‌ام. اگر با این نگاه وارد کارها شویم خداوند در هنر، سینما و جهات دیگر درهایی را به روی ما باز می‌کند که به روی دیگران باز نکرده است.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: توجه به این معانی موجب می‌شود که کارمان عالم دیگری پیدا کند، قطعاً این معنا در کارهای ارزشمندی همانند «فصل شیدایی» دیده شده است زیرا اگر دیده نمی‌شد دل‌ها متوجه این کار نمی‌شد.

امام‌جمعه قزوین اضافه کرد: هر آن چه که رنگ خدایی به خود بگیرد ماندگار می‌شود و هر چه زمان بگذرد جاذبه بیشتری پیدا می‌کند.

نمایش یک ابزار است

علیرضا کوهفر، مدیر مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی (مُهنا) و تهیه کننده نمایش فصل شیدایی در این دیدار با بیان این‌که نمایش یک ابزار است، اظهار کرد: قصد این مجموعه تنها اجرای یک نمایش نیست، ما آمده‌ایم که یک عملیات فرهنگی انجام دهیم و قصدمان فراتر از یک نمایش است.

وی با بیان این‌که نمایش ابزاری است که می‌تواند مردم را در محلی جمع کند، گفت: ما باید هنر داشته باشیم که از این ابزار استفاده کرده و اتفاق محتوایی را رقم بزنیم.

کوهفر به سبقه این کار اشاره و بیان کرد: از سال ۸۲ نمایش شب آفتابی شکل گرفت و چندین بار در تهران به اجرا در آمد و دیداری هم محضر رهبر معظم انقلاب داشتیم که ایشان تأکید بر تکثیر این کار داشتند.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی گفت: این کار در قالب میدانی و چندرسانه‌ای به نمایش در می‌آید که طراحی اسلامی و بومی در آن صورت گرفته و با تئاتر که طراحی آن عموماً غیر بومی و غربی است و نمی‌شود در آن ظرف گفتمان انقلاب اسلامی را وارد کرد، تفاوت‌های بسیاری دارد.

وی ادامه داد: میدانی بودن این نمایش به این خاطر است که در آن، ‌همه‌ی صحنه‌ها در ابعاد واقعی برای تماشاچی رقم بخورد و این‌ها باعث شده که این نمایش برای مخاطب جذاب شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: این نمایش در بیش از ۱۲ استان سابقه نمایش داشته و در هر سانس نمایشی به اقتضای جمعیت استان‌ها میزبان چند هزار نفره‌ی مردم از ۵ تا ۱۴ هزار نفر بوده‌ایم که این حضور گویای محبوبیت این نمایش در بین مردم است.

کوهفر یادآور شد: تنها جذابیت مدنظر عوامل این مجموعه نیست و ما اعتقاد به‌کار محتوایی داریم و باید از فرصتی که به وجود آمده نهایت بهره را ببریم و اجازه نمی‌دهیم قالب‌ها بر محتوا غلبه پیدا کنند.

سعید اسماعیلی، کارگردان نمایش فصل شیدایی هم در این دیدار به وسعت این نمایش اشاره و بیان کرد: لازم است برای اجرای این کار همه استان پای کار بیایند و اگر این امر محقق شود همه ثمره‌اش را خواهند دید.

وی با تأکید بر این‌که باید در بین مسئولان هر استان دغدغه فرهنگی وجود داشته باشد، گفت: این کار اثرگذاری بسیار زیادی دارد و در استان‌هایی که به نمایش در آمده با استقبال بی‌نظیر مخاطبان روبرو شده و در کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی مؤثر بوده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار