قزوین میزبان کنفرانس جهانی شکوفایی شهرها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 118678
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹
شهردار قزوین خبر داد
شاخص : شهردار قزوین گفت: کنفرانس جهانی شکوفایی شهرها با سرفصل بانوان در قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش شاخص، مسعود نصرتی در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین اظهار داشت: کنفرانس جهانی شکوفایی شهرها با سرفصل بانوان و دبیرخانه بین‌المللی این کنفرانس در قزوین برگزار می‌شود.

وی افزود: این برنامه یک تفاهم‌نامه دارد که در راستای شاخص پایداری شهری که یکی از ۶ شاخصه شکوفایی شهری و یکی از سرفصل‌های ۱۷ گانه پایداری است.

شهردار قزوین بیان کرد: در جلسه‌ای که با حضور ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد، تفاهم‌نامه برپایی کنفرانس جهانی شکوفایی شهرها امضا و مقرر شد که دبیرخانه این کنفرانس هم در قزوین دایر شود.

نصرتی با بیان اینکه مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان به صورت رسمی مسؤولیت برگزاری کنفرانس جهانی شکوفایی شهرها  را بر عهده گرفته است، مطرح کرد: این موضوع ارزشمند است، زیرا در این برنامه مسائل مرتبط بانوان در اهداف توسعه پایداری شهر قزوین مطرح می‌شود.

این مسؤول ادامه داد: شهر قزوین با اجرای برنامه کنفرانس جهانی شکوفایی شهرها می‌تواند بهره‌برداری بیشتر را در تحقق اهداف توسعه پایداری شهری ببرد.

شهردار قزوین یادآور شد: در اجرای کنفرانس جهانی شکوفایی شهرها، مذاکرات توسط مسؤولانی همانند مریم بیدخام مدیر‌کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین، سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است.

نصرتی تصریح کرد: با تأسیس دبیرخانه بین‌المللی در قزوین می‌توان برنامه‌های بانوان را در سطح ملی و فراملی آغاز کرد، البته مراحل دیگری هم باید طی شود تا بتوانیم به این مهم دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه اهداف برنامه توسعه پایدار در سرفصل بانوان در مسائل پس از برجام مفید و ارزشمند است، بیان کرد: قزوین از ایران به عنوان برگزاری کنفرانس انتخاب شده و همین برای این شهر توفیق بزرگی است.

شهردار قزوین عنوان کرد: برگزاری کنفرانس به شهرداری و شورا مربوط نمی‌شود و فقط مجموعه مدیریت شهری از جایگاه مقر برگزاری این کنفرانس استفاده می‌کند.

نصرتی ادامه داد: شهرداری و شورا سکان‌دار برگزاری کنفرانس جهانی شکوفایی شهرها نیست و مجموعه مدیریت شهری در این قسمت مسؤولیت ندارد و این کنفرانس با تشکیلات ملی صورت می‌گیرد.

گفتنی است در ادامه این جلسه لایحه ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی از محل اعتبارات دولتی به شهرداری قزوین با هدف بهبود عبور و مرور شهری در شورای اسلامی شهر قزوین بررسی و مقرر شد این لایحه برای بررسی دقیق‌تر به روز شنبه، بیست و دوم آبان ماه جاری موکول شود.

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار