قزوین کمربند امنیتی پایتخت/ امنیت یکی از دغدغه‌های اساسی تمام دولتمردان جهان است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74834
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۵۶
فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین عنوان کرد:
شاخص : فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین با اشاره به اینکه قزوین کمربند امنیتی پایتخت محسوب می شود گفت: امنیت یکی از دغدغه‌های مهم حکومتها و دولت مردان در تمام جهان است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سردار مهدی محمودی فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین صبح امروز در نشست مشترک نیروی انتظامی و دستگاه قضایی با بیان به اینکه امنیت یک موضوع نسبی است اظهار کرد: در هیچ جای جهان امنیت کامل برقرار نیست اما میزان کارآمدی و کارآیی در میزان اثرگذاری امنیت تاثیر مثبتی دارد.

وی در ادامه با اشاره به این‌که امنیت به تنهایی توسط یک دستگاه نمی‌تواند حاصل شود، افزود: امنیت زمانی تحقق می‌یابد که تمام بسترهای اجتماعی، دستگاه‌های اجرایی و وابسته به حاکمیت با یکدیگر همکاری داشته باشند.

سردار محمودی گفت: امنیت یکی از دغدغه‌های مهم حکومتها و دولت مردان در تمام جهان است، چه بسا که امروزه ما شاهد هستیم که تمام کشورهایی مدعی حقوق بشر و امنیت، اکنون دچار چالش و ناامنی در کشورهای خود هستند .

این مسئول در ادامه با بیان این‌که فراهم آوردن امنیت در همه شرایط حاکم امکان پذیر نیست، گفت: کشور فرانسه به عنوان یک مدل تئوری و عملی در بحث امنیت در جهان مطرح است اما با یک حرکت کوچک داعش وضعیت امنیتی آن تحت تاثیر قرار گرفت و یا کشور عربستان که سالهاست مناسک حج را عهده دار است با یک حرکت غیرمسئولانه یک وضعیت ناامن خیلی شدید را بر کشور خود حاکم کرد.

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین در ادامه بیان کرد: استان قزوین نسبت به سایر استان‌ها از نظر وضعیت امنیتی و تعداد وقوع جرائم از وضعیت مناسبی برخوردار است اما این نمی‌تواند دلیل بر بی توجهی نسبت به معقوله امنیت باشد و همواره باید برای رسیدن به حد مطلوب تر تلاش کرد.

وی با عنوان قزوین به عنوان کمربند امنیتی برای پایتخت، گفت: استان قزوین تنها یک محور ترافیکی نیست بلکه به عنوان یک شاهراه واسطه‌ای برای اتصال ۹ استان است.

محمودی با بیان اینکه استان قزوین کمربند امنیتی پایتخت است، اضافه کرد: به واسطه نوع تهدیدات و شرایط خاصی که در سیستم‌های امنیتی و دفاعی که از سوی ستادکل نیروهای مسلح تعیین می‌شود وسعت کمربند امنیتی پایتخت افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی استان قزوین عنوان کرد: در نتیجه علاوه بر مأموریت‌هایی که داریم باید به عنوان کمربند امنیتی پایتخت ایفای نقش کنیم و با توجه به مهاجرپذیر بودن استان قزوین در برخی موارد، ممکن است تفاوت‌های فرهنگی مسائلی را به وجود آورد.

این مسئول با اشاره به حضور جمعیت کثیر دانشجویی در استان بیان کرد: این مقوله قزوین را از سایر استان‌ها متمایز کرده است که در این موضوع نیاز به بسترسازی است تا شاهد مشکلات گسترده نباشیم.

محمودی با اشاره به این که تاکنون ۳۹ پرونده قضایی اعم از حقوقی و کیفری داشتیم افزود: اکثر پرونده‌ها در موضوع اتهام افراد به تخریب عمدی اموال سازمانی بوده است که با درایت و هوشمندی که صورت گرفته منجر به صدور حکم قطعی توسط دادستان شده که خوشبختانه بازخوردهای مفیدی داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین در راستای قانون جدید آیین دادرسی کیفری سال ۹۲ گفت: برنامه ها و کارگاه‌های آموزشی خوبی در راستای آگاهی از نحوه اجرای ماموریت‌ها برگزار شده است که امیدوارم این کلاس‌ها در راستای شرح ماده ۵۵ بیشتر دنبال شود تا همکاران بتوانند به صورت مسلط‌ تر و حرفه‌ای‌تر  وظایف خود را دنبال کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: حدودا ۳۰ طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با حمایات مقامات قضایی اجراشده است و با توجه به استقبال مردم استان در اجرا و استمرار این طرح‌ها، امیدوارم شاهد تغییرات مثبت در کیفیت کار با اجرای مستمر باشیم.

این مسئول در ادامه بیان کرد: نیروی انتظامی علاوه بر اجرای ماموریت‌ها وظیفه نظارت بر تحقق حقوق شهروندی را هم دارد چراکه ما برای مردم کار انجام می‌دهیم و در این راستا نیازمند هستیم که قانون را به صورت کامل بیاموزیم و کار در چارچوب موارد قانونی، موازین شرعی، دینی و اخلاقی انجام دهیم.

محمودی گفت: در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری وقوع انواع سرقت ۱۹ درصد، مجموع تصادفات ۱۷ درصد، متوفی در تصادفات ۱۸ درصد و مصدومان تصادفات پنج درصد کاهش داشت.

محمودی در پایان افزود: دستگیری معتادان ۴۴ درصد افزایش، دستگیری و طرد اتباع بیگانه ۶۹ درصد افزایش، کشف انواع مواد  مخدر ۱۰ درصد افزایش و کشف مشروبات الکی نیز ۴۱ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار