قزوین یازدهمین استان برفگیر و سردسیر کشور/ پیش بینی و پیشگیری از وقوع بحران مورد توجه قرار گیرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 86352
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۰
در جلسه مدیریت بحران قزوین مطرح شد؛
شاخص : سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری در جلسه مدیریت بحران شهرستان قزوین گفت: در کنار پیش بینی و امدادرسانی باید موضوع پیشگیری هم در مدیریت حوادث مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، رضا گروسی در جلسه مدیریت بحران شهرستان قزوین با بیان اینکه در کنار پیش بینی و امدادرسانی باید موضوع پیشگیری هم در مدیریت حوادث مورد توجه قرار گیرد اظهار کرد: در این راستا استفاده از تجربه سال‌های گذشته و شناخت جامع نیروهای امدادی نسبت به حوزه فعالیت خود از دیگر مسائلی است که در کاهش آسیب های ناشی از حوادث غیرمترقبه موثر است.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری قزوین تهیه بانک اطلاعاتی از تجهیزات موجود در شهرستان‌ها توسط فرمانداران حائز اهمیت دانست و گفت: با این کار می‌توان در حوادث غیرمترقبه، هزینه‌های جاری را به شکل صحیحی مدیریت و تأمین کرد.

این مسئول تصریح کرد: باید به پدیده النینو نگاهی کارشناسانه داشت و با برنامه ریزی، مدیریت مناسب و هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با پیامدهای آن آمادگی کامل داشته باشیم تا بتوان در زمان وقوع حوادث طبیعی و بحران با کمترین تلفات اقدامات لازم را انجام داد.

سیدعلی موسوی فرماندار قزوین هم در این جلسه اعلام کرد: قزوین از جمله ۱۱ استان برفگیر و سردسیر کشور محسوب می شود و با داشتن ۱۱ گردنه از جمله کوهین، قسطین لار و بهرام آباد و محور آزاد راه قزوین– زنجان و مناطق صعب العبور الموت و طارم سفلی در شهرستان قزوین ایجاب می کند تا آمادگی دستگاه‌های امدادی افزایش یابد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “قزوین یازدهمین استان برفگیر و سردسیر کشور/ پیش بینی و پیشگیری از وقوع بحران مورد توجه قرار گیرد”

  1. احسانی راه گفت:

    فرماندار تاکستان اصلا خوب عمل نکرد فقط قیل و قال کرد فکر میکرد فرمانداری هیچ وظیفه ای در کولاک ندارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار