قزوین یکی از ۱۰ استان برتر احسان و نیکوکاری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 189062
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۰۷
معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان قزوین:
شاخص : معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: استان قزوین در حوزه خیر و احسان جزو 10 استان برتر کشور است،و این در حالی است که در این گروه 10 تایی، استان قزوین از سایر استان ها جمعیت و مساحت کمتری دارد.

فرزاد فرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد:بیان کرد: ماه رمضان فرصتی است تا مردم با توجه به فضای معنوی این ماه مبارک، برنامه ریزی بیشتری برای حضور در فعالیتهای انسان دوستانه دارند.

وی ادامه داد: انتظار از استان قزوین برای نیکوکاری زیاد است و این به دلیل این است که مردم قزوین در مقاطع مختلف نشان داده اند که نسبت به کمک به دیگران بی توجه نیستند از همین رو در جریان سیل در استان های گلستان, خوزستان و لرستان بیش از چهار میلیارد تومان کمک کرده اند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: استان قزوین در حوزه خیر و احسان جزو ۱۰ استان برتر کشور است،و این در حالی است که در این گروه ۱۰ تایی، استان قزوین از سایر استان ها جمعیت و مساحت کمتری داردو همین امر نشان از ظرفیت های بالای نیکوکاری استان قزوین دارد.

وی افزود: امدادگران کمیته امداد امام (ره) بر خود می بالند که خدمتگذار مردم هستند چراکه کمک های مردم را براساس نیت آنها میان محرومان و نیازمندان توزیع می کنند.

فرهادی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) که می فرماید: ” کسی که سرپرستی یتیم را عهده دار می شود به مانند من پیامبر در بهشت است”، عنوان کرد:  رسیدگی به یتیم کار مهم و پر خیر و برکتی است حال خیلی از افراد دوست دارند در این زمینه گام بردارند ولی توانایی مالی بالایی ندارند در نتیجه طرحی از سوی کمیته امداد امام (ره) اجرا می شود که افراد به تناسب توان خود به یتیم کمک می کنند.

وی توضیح داد: ممکن است فردی همه هزینه های زندگی یک یتیم را در طرح اکرام ایتام تأمین کند و فرد دیگری تنها ماهانه ۲۰ هزار تومان پرداخت کند که چنین بستری با عضویت در طرح اکرام ایتام فراهم است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: سال ۹۷ ایتام تحت حمایت این نهاد هزار و ۶۱۲ نفر بودند که ۱۴ هزار و ۷۳ حامی  با این نهاد همکاری داشتند.

وی خاطرنشان کرد: برای هر یتیم شناسه ای مالی تعریف شده که به حساب بانکی آنها مربوط است و حامیان از طریق همین شناسه ، کمکهای خود را مستقیما به حساب ایتام واریز می کنند و در سال ۹۷ حامیان بزرگوار بیش از ۹ میلیارد و ۴۵ میلیون تومان به ایتام کمک کردند.

فرهادی اعلام کرد: میانگین کمک ماهیانه هر حامی به ایتام بیش از ۵۳ هزار تومان و میانگین دریافتی ایتام از کمک حامیان بیش از ۴۶۷ هزار تومان بوده است .

وی یادآورشد: عموم مردم نیکوکار می توانند برای مشارکت در طرح های این نهاد از طریق کد دستوری # ۰۲۸*۸۸۷۷* اقدام کنند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار