قطار قزوین-رشت نقش مهمی در مبادلات تجاری دارد/ نقاط حادثه خیز راه‌های روستایی باید رفع شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 178499
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۴۳
معاون عمرانی استانداری قزوین:
شاخص : معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: قطار قزوین-رشت به مبادلات تجاری بین استان‌ها کمک می‌کند و به جهت اتصال به راه آهن بندر انزلی در صادرات محصولات استان قزوین به کشورهای خارجی تاثیر بسزایی دارد.

علی فرخزاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، درباره پروژه قطار قزوین-رشت اظهار کرد: این طرح یکی از پروژه‌های ملی است که تاثیرات بین استانی، ملی و هم فراملی را دارد.

وی افزود: قطار قزوین-رشت به مبادلات تجاری بین استان‌ها کمک می‌کند و به جهت اتصال به راه آهن بندر انزلی در صادرات محصولات استان قزوین به کشورهای خارجی تاثیر بسزایی دارد.

معاون عمرانی استانداری قزوین با اشاره به میزان حجم ترافیکی و مسافربری این خط گفت: پروژه قطار قزوین-رشت ظرفیت بالایی دارد و ما فعلا یک خط آهن را داریم که امیدواریم بتوانیم به دو خط توسعه دهیم.

 ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی دو خطه شدن راه آهن قزوین-تهران

این مسئول خاطرنشان کرد: این پروژه در کنار طرح دو خطه شدن قزوین-تهران و قزوین-زنجان کمک می‌کند که بتوانیم حمل و نقل ریلی را در این حوزه حداقل تا دوبرابر افزایش دهیم.

فرخزاد بیان کرد: دو خطه شدن راه آهن قزوین-تهران نزدیک به ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش‌بینی ما این است که نهایتا تا سال آینده تکمیل شود.

وی در ادامه گفت: راه آهن قزوین به زنجان هم نزدیک به ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم برای سال ۹۹ بتوانیم افتتاح کنیم.

تحریم‌ها تاثیری بر اجرای پروژه‌ها ندارد

معاون عمرانی استانداری قزوین با بیان اینکه تحریم‌ها تاثیری بر اجرای پروژه‌ها ندارد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تمام مصالح و اجرا توسط  پیمانکاران داخلی انجام می‌شود و از نظر واردات محدودیت و مشکلی نداریم و امیدواریم که تامین اعتبار آن به موقع انجام شود.

این مسئول درباره مشکلات راه‌های روستایی استان قزوین عنوان کرد: هم اکنون مهمترین اولویت ما در بحث راه‌های روستایی حفظ و نگهداری آنهاست و بخشی از مشکلات هم به بار ترافیکی در این راه‌ها برمی‌گردد.

فرخزاد یادآور شد: بخشی دیگر از مشکلات هم مروبط به نقاط حادثه خیز در راه‌های روستایی است که باید برطرف کنیم و هر ساله بودجه مشخصی را برای حفظ و نگهداری این راه‌ها تخصیص می‌دهیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار