قطعه پیدا شده هواپیما، متعلق به پرواز گمشده مالزی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65196
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۵
شاخص : نخست وزیر مالزی رسماً اعلام کرد که قطعه پیدا شده در سواحل مالزی متعلق به پرواز 370 هواپیمایی مالزی (MH370) بوده است.
نجیب رزاق نخست‌وزیر مالزی روز چهارشنبه بالاخره رسما تائید کرد که قطعه پیدا شده در جزیره رییونیون واقع در آب‌های اقیانوس هند، متعلق به هواپیمای مفقود شده خطوط هوایی مالزی است.

وی همچنین با بیان اینکه کشف این قطعه به وضعیت نامشخص خانواده‌های قربانیان پایان می‌دهد، ابراز امیدواری کرد به مشخص شدن سرنوشت مسافران کمک کند.

این خبر پس از آن مطرح شد که در هفته گذشته یک قطعه از بال یک هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ در سواحل ماداگاسکار پیدا شد.

پرواز ۳۷۰ هواپیمایی مالزی یک هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ بود که در مارس سال ۲۰۱۴ از کوالالامپور با ۲۳۹ مسافر تبعهٔ ۱۴ کشور گوناگون عازم پکن شد اما هرگز به مقصد نرسید و به دلایل نامعلوم پس از تغییر مسیر، تماس آن با رادار قطع و ناپدید شد.

عملیات بین‌المللی برای پیدا کردن این هواپیما با مشارکت ۲۶ کشور انجام گرفت که آن را به بزرگ‌ترین عملیات جستجو در جهان تبدیل کرد. این عملیات از خلیج تایلند و دریای جنوبی چین تا تنگه مالاکا و دریای آندامانو را در بر می‌گرفت، ولی این جستجوها در سطح و کف اقیانوس حتی با زیر دریایی‌های بدون سرنشین هم نتیجه‌ای نداشت.

کارشناس پیش از این گفته بودند که هواپیما احتمالا در فاصله ۲۶۴۷ مایلی محلی که لاشه پیدا شده سقوط کرده است و لاشه مذکور این فاصله را با جریان آبی اقیانوس هند طی کرد و به سمت غرب حرکت کرده و دیگر قطعات هواپیما نیز با جریان آبی اقیانوس هند در سطح وسیعی از این اقیانوس انتقال یافته است.

منبع: فارس
انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار