قطع صله‌رحم موجب خشم خداوند و مانع بخشش گناهان می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 106288
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۵ - ۵:۰۳
حجت الاسلام سید مهدی خضری:
شاخص : کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه شب 21‌ام ماه رمضان شب خشوع است، گفت: قطع صله‌رحم موجب خشم خداوند و مانع بخشش گناهان می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام سید مهدی خضری در مراسم احیاء شب بیست‌ویکم ماه رمضان در جمع باشکوه مردم قزوین در مسجد امام‌خمینی(ره) غیاث آباد با اشاره به مغتنم شمردن فرصت‌های باقی مانده از شب‌های احیاء و شب قدر، اظهار کرد: در این شب‌ها باید از قلب خود مراقبت کنیم و چند ویژگی خاص را بدست آوریم.

وی در توضیح این حالات توضیح داد: اولین حالتی که سفارش شده این است که خود را در صحرای محشر و جزء کسانی تصور کنیم که پرونده‌اش را به دست چپ داده‌اند.

خضری با بیان اینکه شب ۲۱ام شب خشوع است، افزود: خود را باید در فضای روز محشر مجسم کنیم و از خداوند بخواهیم گناهانمان را ببخشد و ما را از آتش جهنم نجات دهد.

این کارشناس مسائل مذهبی در ادامه گفت: امشب ملائکه ویژه‌ای نازل می‌شوند و در مساجد کنار بندگان خداوند قرار می‌گیرند و به هر کدام که می‌رسند برایش دعا می‌کنند.

با استغفار خود را معطر کنید

وی ادامه داد: امام علی(ع) بارها فرمودند که در این شب با استغفار خود را معطر کنید زیرا ملائکه بوی گناه و نیات شیطانی را استشمام می‌کنند و همچنین متوجه افکار و نیات الهی می‌شوند.

خضری با اشاره به اینکه فرصت زیادی تا شب‌ ۲۳ ‌ام باقی نمانده است، تشریح کرد: شب ۲۱‌ام ملائکه همه پرونده‌ها را مقابل امام زمان(عج) قرار می‌دهند و اعمال سال گذشته ما بررسی و سرنوشت یک سال از عمرمان نوشته می‌شود.

این کارشناس با بیان اینکه امشب باید از امام عصر(عج) فرصتی دیگر برای جبران گذشته خود بخواهیم، گفت: خداوند به واسطه گناهان و بخصوص کسانی که قطع رحم کرده‌اند به آن‌ها توجهی نمی‌کند.

به عبادت‌هایمان مغرور نشویم

وی تاکید کرد: نکته مهمی که باید در این شب‌ها به آن توجه داشت این است که خودمان را گمراه فرض کنیم و به عبادت‌هایمان مغرور نشویم، اگر احساس گمشدگی داشته باشیم خدا هم دستمان را می‌گیرد.

خضری بیان کرد: امشب شبی است که باید خودمان را با میزان اعمال بسنجیم و امیرالمومنین میزان اعمال هستند، شب قدر شب امیرالمومنین است امشب باید همه ابعاد زندگیمان را بررسی کنیم.

کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به ویژگی‌های بی نظیر امام‌علی(ع) افزود: حضرت به پیروان خود فرمودند؛ شما نمی‌توانید همچون من زاهد باشید اما با ۲ میزان خود را بسنجید.

وی در همین زمینه ادامه داد: یکی اینکه ببینید آیا در زندگیتان مال حرام است یا نه؟ و دوم اینکه آیا اجتهاد در دین و تلاش در حفظ آن دارید یا نه؟

خضری تصریح کرد: در روایات سفارش شده است که امشب همه باید امیدوار باشند لذا کسی که به خاطر غفلت‌ها و گناهانش بترسد معنی امید به خداوند را هم خواهد فهمید.

خضری در پایان با بیان فرازهایی از مناجات امام سجاد (ع)، تاکید کرد: بسیار سفارش شده که امشب با خداوند صحبت کنید، زیرا پروردگار خوشحال می‌شود بنده‌ای که در طول سال از او غافل بوده به درگاهش روی آورده است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار