حضرت معصومه(س) الگویی شایسته برای دختران/قم پناهگاه امن شیعیان است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90106
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۳:۲۱
مدیر حوزه علمیه قزوین تاکید کرد:
شاخص : مدیر حوزه علمیه قزوین با اشاره به جایگاه زنان در اسلام گفت: اسلام به مقام و منزلت زن ارزش نهاده و در طی نمودن پله‏‌های ترقی از حیث علم و تقوا تفاوتی میان زن و مرد قائل نشده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، به مناسبت وفات حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها)، اظهار کرد:این بانوی بزرگوار در سفر به خراسان و دیدار با برادر عزیز خود امام رضا (ع) در شهر ساوه بیمار و بنابر سفارش ایشان به شهر قم منتقل‌ شد و سرانجام پس از ۱۷ روز بیماری در سن ۲۸ سالگی درگذشت.

مدیر حوزه علمیه قزوین با بیان اینکه حضرت معصومه(س) به عنوان یک بانوی با فضیلت و صاحب حدیث در تاریخ اسلام مطرح است، تصریح کرد: این حضرت منشا برکات زیادی برای جهان اسلام به ویژه شهر مذهبی قم است چرا که طبق روایات، از شهر قم به عنوان مامنی برای پناه بردن از فتنه‌ها سفارش شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه این بانوی بزرگوار به عنوان مجاهد در راه خدا سختی هجرت را تحمل کرده‌‍‌، گفت: مقام والای این حضرت طبق زیارت نامه‌شان کاملا مشخص است اگر چه زندگی ‌نامه ایشان به طور  مشخص در کتاب‌ها و روایات بیان نشده باشد.

عباسی با تاکید بر الگو پذیری بانوان در حفظ حجاب، تصریح کرد: دختران و زنان جامعه می‌توانند با حفظ حجاب و رعایت شرعدر امور اجتماعی از آن حضرت الگو گرفته و در امور زندگی خود به کار ببرند.

وی در انتها افزود: با مطالعه سرگذشت بانویی بزرگوار چون حضرت معصومه(س) به این نکته دست می‏‌یابیم که در اسلام به مقام و منزلت زن ارزش نهاده و در طی نمودن پله های ترقی از حیث علم و تقوی تفاوتی میان زن و مرد قائل نشده است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار