قوانین بازدارنده برای تخلف در فضای مجازی وضع شود/ استفاده از شبکه‌های اجتماعی را قاعده‌مند کنیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 181778
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۲:۵۴
عضو کمیسیون قضایی مجلس:
شاخص : عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: فضای مجازی برای انتقال اطلاعات فرصت و بستر مناسبی است و ما باید یک فرهنگی را در فضای عمومی کشور ایجاد و استفاده از شبکه‌های اجتماعی را قاعده‌مند کنیم.

بهمن طاهرخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: فعلا لایحه یا طرح مدونی درخصوص آسیب‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به در مجلس مطرح نشده است.

وی افزود: آن چیزی که در رابطه با فضای مجازی وجود دارد قوانین بازدارنده در ارتباط با جرائمی که واقع می‌شود، است و طبیعتا کسی که بر خلاف اصول و موازین قانونی بخواهد اقدامی را در فضای مجازی داشته باشد که موجب هتک حرمت و حیثیت افراد شود باید برخورد جدی به دنبال داشته باشد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: فضای مجازی برای انتقال اطلاعات فرصت و بستر مناسبی است و ما باید یک فرهنگی را در فضای عمومی کشور ایجاد و استفاده از شبکه‌های اجتماعی را قاعده‌مند کنیم.

عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: اخلاق رسانه ای حاکم باشد و کسانی که وارد این فضا می‌شوند متعهد به موازین اخلاقی و قانونی باشند که فضایی که در دنیای واقعی وجود دارد به مردم انتقال دهند و اطلاع رسانی کنند.

طاهرخانی عنوان کرد: نقدهای رسانه‌ها باید منصفانه و مبتنی بر حقایق و عقلانیت باشد تا فضای تعامل و هم افزایی خوبی در کشور برای عموم مردم ایجاد شود.

وی افزود: امروزه در فضای بین‌المللی نیازمند این هستیم که فضای مجازی و واقعی در مباحث اطلاع رسانی امانت‌دار و آگاهی دهنده باشد به نحوی که مردم خوبی را از بدی بشناسند و تصمیمات به جا و به موقع بگیرند و بتوانند راه حق را از باطل تشخیص دهند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار