ایران جانبی

» قوانین عجیب برخی از کشورها که جهانگردان را حیرت‌زده می‌کند
کد خبر: 159760
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
شاخص : گاهی اوقات در برخی از کشورها قوانین جالبی به چشم می‌خورد که با وجود سخت بودن، شهروندان موظف به رعایت آن هستند.

به گزارش شاخص نیوز؛ احترام به قوانین، یکی از ملزومات زندگی در شهرهای بزرگ است. در تمامی کشورهای جهان قوانین مشخصی وجود دارد که شهروندان موظف به رعایت آن هستند. این قوانین شامل مسافران و جهانگردان نیز می‌شود. در برخی مواقع در بین قوانین وضع‌شده مواردی دیده می‌شود که باورش کمی سخت است اما همه ملزم به رعایت آن هستند. حالا تصور کنید مسافران و جهانگردان در مواجهه با این قوانین چه عکس‌العملی خواهند داشت؟ در ادامه به برخی از این قوانین خواهیم پرداخت.

استرالیا

قوانین عجیب برخی از کشورها که جهانگردان ها را حیرت زده می کند

یکی از قوانین عجیب و حیرت آور که باعث شگفتی شما می شود در استرالیاست؛ در روزهای یکشنبه و بعد از ساعت ۱۲ظهر حضور با شلوار صورتی در سطح شهر ممنوع است. قانون عجیب دیگری که در این کشور است مربوط به برق‌کارها می باشد؛ تنها یک برق‌کار دارای مجوز می‌تواند لامپ ها را تعویض کند، در غیر اینصورت جریمه خواهد شد.

ایتالیا

قوانین عجیب برخی از کشورها که جهانگردان ها را حیرت زده می کند

از سال ۲۰۰۸ غذا دادن به کبوترهای میدان سنت مارک در ونیز ممنوع شده است چرا که طبق اعلام مسئولان شهری این پرندگان باعث تخریب سازه های تاریخی می شود. همچنین در شهر اراکلی در نزدیکی ونیز اجازه ساخت قلعه شنی در ساحلداده نمی‌شود چراکه در اینصورت مردم نمی توانند به راحتی در ساحل قدم بزنند. قانون عجیب دیگر ایتالیا مربوط به جزیره کاپری است؛ در این جزیره پوشیدن کفش ها چوبی پر سر و صدا ممنوع اعلام شده است.

سنگاپور

قوانین عجیب برخی از کشورها که جهانگردان ها را حیرت زده می کند

در سنگاپور از سال ۱۹۹۲ جویدن آدامس ممنوع شده است و کسانی که آدامس می جوند جریمه می شوند. مقامات سنگاپور اعتقاد دارند که آدامس برای سلامتی مضر است و به محیط زیست نیز آسیب می رساند.

ژاپن

قانون عجیبی در سال ۲۰۰۸ در ژاپن اجرا شد؛ یک قانون اندازه گیری دور کمر در میان افراد ۴۰ تا ۷۴ سال اجرا شد که این عدد نباید بیش از ۸۶ سانتیمتر برای مردان و ۹۰ سانتی متر برای زنان باشد. کشور ژاپن قصد دارد با این قانون با معضل چاقی مقابله نماید.

هند

قوانین عجیب برخی از کشورها که جهانگردان ها را حیرت زده می کند

در هند نیز برای کنترل معضل چاقی قوانین عجیبی وضع شده است. در سال ۲۰۱۶ قانونی موسوم به مالیات چربی در ایالت کرالا تصویب شد که بر اساس آن مالیات با رقم ۱۴٫۵ درصد بر همبرگر، پیتزا، دونان و غذاهای پرچرب که در رستوران ها سرو می شود تعیین شد.

کانادا

قوانین عجیب برخی از کشورها که جهانگردان ها را حیرت زده می کند

بر اساس قانون عجیبی که در کانادا وضع شده است ۳۵ درصد از تمامی محتواهای منتشر شده در این کشور در روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۶صبح تا ۶عصر باید ریشه کانادایی داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار