قیمت مرغ افزایش نیافته است/ مرغ کیلویی ۷۶۰۰ تومان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 144157
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی:
شاخص : رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: مرغ به اندازه نیاز مصرفی در بازار وجود دارد و امروز هر کیلوگرم مرغ باید ۷۶۰۰ تومان در خرده‌فروشی‌های سطح شهر به مردم عرضه شود.

به گزارش گروه اقتصادی شاخص، محمد یوسفی در پاسخ به این سؤال که برخی از مرغ فروشی‌های شهر این محصول را با قیمتی نزدیک به کیلویی ۹ هزار تومان در روزهای پایانی هفته گذشته عرضه می‌کردند، اظهار داشت: قیمت مرغ عرضه‌شده در میدان بهمن روز پنجشنبه تا کیلویی۷۵۰۰ تومان هم به دلیل کمبود عرضه در ۳-۲ ساعت رسید، اما این موضوع مقطعی بود و ثبات قیمت این محصول همان کیلویی تا ۷۳۰۰ تومان در نظر گرفته شده است و قیمت مرغ زنده در کل در هفته گذشته تغییری نداشته است.

وی اضافه کرد: به‌اندازه نیاز مصرف کشور روازنه مرغ تولید و روانه بازار می‌شود و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

به گفته رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی متأسفانه با آنکه قرار بود، قیمت جوجه یکروزه به‌عنوان نهاده تولید مرغ با قیمت هرقطعه ۱۸۰۰ تومان در اختیار پرورش‌دهندگان قرار گیرد، اما قیمت این محصول همچنان بالاست و بین ۲۳۰۰ تا ۲۷۰۰ تومان عرضه می‌شود.

یوسفی تصریح کرد: از شهریورماه قرار شده است تا واحدهای مرغ مادر ۲۰ میلیون قطعه جوجه یکروزه در اختیار اتحادیه سراسری قرار گیرد که امیدواریم این حرف عملی شود؛ چراکه قیمت جوجه یکروزه ۱۸۰۰ تومانی تنها روی کاغذ مانده است.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی این را هم گفت که اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی هم‌اکنون قیمت فروش هر کیلوگرم مرغ تازه را ۷۶۰۰ تومان تعیین کرده است و در میادین تره‌بار ۷۳۹۰ تومان به فروش می‌رسد.

طی هفته گذشته برخی از مرغ‌فروشی‌های سطح شهر مرغ تازه را تا کیلویی ۹ هزار تومان عرضه کرده است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار