قیمت مسکن در سال جاری ۸ درصد رشد داشته است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 123946
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۴:۲۵
معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی:
شاخص : معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به رشد ساخت و ساز در کشور گفت:طبق آمار ۹ ماهه سال جاری افزایش ۹/۹ درصدی تعداد مبایعه نامه‌ها و ۸ درصدی قیمت مسکن را داشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حامد مظاهریان معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین که در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد، با اشاره به جایگاه ویژه استان قزوین در طول تاریخ اظهار کرد: با توجه به دانشگاهی بودن این استان، حدود ۱۵ درصد از ترددهای کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: ۵۴ درصد از مردم جهان در شهرها زندگی می‌کنند که این میزان برای کشور ایران ۷۳ درصد است.

این مسوول بیان کرد: طبق اجلاس‌های برگزار شده در حوزه سکونت بشر، شهرنشینی به عنوان یک ارزش یاد شده که این موضوع در ایران پیشرفتی رو به جلو دارد.

مظاهریان ابراز کرد: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته پس از انقلاب اسلامی، مهاجرت‌های بی‌رویه از روستاها به یک ثبات رسیده است و حدود ۹۴ درصد از روستاهای کشور راه آسفالته دارند که این رقم با بزرگترین کشورهای جهان برابری می‌کند

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: با توجه به اینکه امروزه شهرها در معرض آسیب‌هایی مانند بی‌عدالتی و حاشیه نشینی هستند باید به ارتقاء کیفیت زندگی مردم شهری و رسیدگی به بافت‌های فرسوده توجه ویژه داشت.

این مسوول در ادامه بیان کرد: توجه به هسته‌های درونی و حاشیه‌های شهرها از سیاست‌های اصلی دولت یازدهم در بحث مسکن است زیرا این بخش‌ها از زیرساخت‌های لازم از جمله لوله کشی آب، برق، گاز و خدمات دیگر برخوردار می‌باشند.

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: طبق آمار ۹ ماهه سال جاری شاهد رشد ساخت و ساز در کشور بودیم  به طوریکه افزایش ۹/۹ درصدی تعداد مبایعه نامه‌ها و ۸ درصدی قیمت مسکن را داشته‌ایم.

وی با اشاره به افزایش۲۴ درصدی ارزش مبایعه نامه‌ها گفت: افزایش ۵ درصدی پروانه‌های ساخت وساز در ۶ ماهه سال جاری نشان می‌دهد که بخش مسکن نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

این مسوول اذعان کرد: به هیچ وجه از حرکت‌های شتابان و افزایش شدید قیمت‌ها و نگاه سرمایه‌ای به بخش مسکن استقبال نمی‌کنیم و مسکن باید به کالایی مصرفی تبدیل شود.

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به تسهیلات ۱۲۰ میلیون تومانی برای متقاضیان ساخت و ساز، اظهار کرد: اگر تلاطم‌های سیاسی و بین المللی وجود نداشته باشد می‌توان پیش‌بینی کرد که مسکن در یک دوره ۱۰ ساله به رشد پایدار برسد و به عنوان کالای مصرفی محسوب شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار