قیمت نان تا اطلاع ثانوی تغییری نخواهد کرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 63059
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۴
رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین:
شاخص : رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین با توجه به نزدیکی انتخابات گفت: قیمت نان تا اطلاع ثانوی تغییری نخواهد کرد.

مصیب بهرامی، رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی شاخص در خصوص با افزایش قیمت نان اظهار کرد: طرح‌های اعلام شده طبق چند ماه گذشته هم چنان باقی است و هیچ تغییری نداشته‌اند.

وی در ادامه افزود: بر اساس توافق از پیش تعیین شده ۲۰ درصد از نانوانیان استان آزادپز بوده و مابقی نانوایان دولتی هستند.

رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین در جهت طرح آزادپزی بیان کرد: این تعرفه فقط در خصوص سنگک و لواش با توجه به سطح معیشت افراد برخوردار جامعه اجرا شده است و این طرح در مناطق سطح پایین فعلا عملی نشده است.

بهرامی با اشاره به اعتراض نانوایان با تورم موجود گفت: با توجه به نرخ تورم سالانه و افزایش حقوق و مصارف گاز و برق؛ افزایش قیمت نان در دستور کار اتحادیه‌هاست اما منتظر تصمیم دولت هستیم؛ البته انتخابات نیز می‌تواند در قیمت نان تاثیر بگذارد.

رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین در جهت قیمت آرد نانوایی‌ها تشریح کرد: نانوایان دولتی از یک یارانه‌ برای خرید نان برخوردار هستند و در قبال هر کیسه آرد ۳۳ هزار تومان پرداخت می‌کنند در حالیکه نانوایان آزاد پز در قبال هر کیسه ۵۳ هزار تومان می‌پردازند.

بهرامی، علی‌رغم انتقادات وارد شده به صنف نانوایان، خبر داد:  استان قزوین از نظر کیفیت به خصوص در نان لواش نسبت به استان‌های هم‌جوار از جایگاه بهتری برخوردار است.

وی با توجه به تولید نان‌‌های سبوس‌دار در نانوایی‌های آزادپز قزوین گفت: این نانوایی‌ها علاوه بر کار خود نان سبوس‌دار هم تولید می‌کنند که در خود استان و استان‌های هم‌جوار استفاده می‌شود و با استقبال خوبی هم روبروست.

رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین با توجه به تجربه چندساله در این شغل عنوان کرد: بیش‌ترین دورریز نان در نان‌های فانتزی است که تقریبا به ۳۵درصد می‌رسد در حالی‌که دورریز نان‌های دیگر کمتر از ۵ درصد است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/ت۲/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار