لباس های نو عیدتان را قبل از استفاده حتما بشویید! - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 160494
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱:۲۱
شاخص : خرید لباس نو برای عید نوروز یکی از سنت های ما ایرانیان است. نکته مهم در استفاده از لباس های نو، شستن قبل از استفاده است.

به گزارش شاخص، به نقل از روزنامه خراسان، یکی از چیزهایی که در باره لباس های نو که تازه خریده ایم، دوست داریم این است که آن ها را بدون این که بشوییم، می پوشیم ولی متخصصان پوست می گویند دلایلی وجود دارد که این کار را نباید ادامه دهیم.
محققان می گویند روی پارچه لباس های نو مواد شیمیایی وجود دارد که در روند تولید به وجود آمده است. این مواد می تواند موجب تحریک پوست شما یا بروز واکنش های حساسیتی و اگزما شود. مثلا به پارچه فرمالدئید می زنند تا قارچ نزند و چروک نشود.

از طرف دیگر قبل از این که شما لباس را بخرید، افراد زیادی ممکن است در فروشگاه آن را برای امتحان کردن پوشیده باشند و از این طریق بیماری های پوستی مختلفی می تواند به شما منتقل شود که از میان آن ها می توان به انتقال شپش و گال و بیماری های قارچی اشاره کرد.

فکر نکنید اگر لباس را به صورت آنلاین خریده اید لباس تمیز است. در روند تولید تا توزیع و تا زمانی که لباس به دست شما می رسد افراد مختلفی لباس را لمس کرده و با آن تماس داشته اند و این می تواند موجب آلوده شدن لباس هم از لحاظ شیمیایی و هم بیولوژیک شود. توصیه می شود تمام لباس هایی را که به تازگی خریده اید قبل از این که برای اولین بار بپوشید، حتما بشویید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار