ایران جانبی

» لذت خدمت به مردم، سختی‌ها را از یاد می‌برد/ خانه‌ امن‌ترین مکان در برابر کروناست
کد خبر: 204607
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
پرستار جهادی در مصاحبه با شاخص:
شاخص : پرستار جهادی گفت: کار در این ایستگاه‌های سلامت اصلا سخت نیست چراکه برای ما لذت خدمت رسانی به مردم نسبت به سختی آن بسیار بیشتر است و به صورت جهادی و داوطلبانه پای کار آمده‌ایم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، این روزها وقتی در سطح شهر تردد می‌کنیم، غرقه‌هایی را می‌بینیم که در نقاط مختلف برپا شده و خادمان سلامت برای غربالگری و کنترل بیماری کرونا مشغول خدمت به مردم هستند.

خادمان سلامت در جایگاه‌های مختلف از پزشک تا پرستار و کادر بیمارستانی، همه و همه مخلصانه پای کار و خدمت هستند تا هر چه زودتر ویروس منحوس کرونا را از کشور ریشه کن کنند.

در این میان خادمانی هم هستند که با حضور در غرفه‌‌های سلامت در خیابان‌ها و جاده‌ها خدمات رسانی می‌کنند و دشواری‌های این کار را به جان خریده‌اند تا فقط برای حفظ سلامت جامعه خدمت کنند.

تصمیم گرفتیم با یکی از این خادمان که پرستاری جوان است، گفت‌وگویی کوتاه داشته باشیم؛ این غرفه‌ که سه نفر در آن مشغول به خدمت هستند نیز در دروازه رشت قزوین که یکی از مبادی ورودی و خروجی اصلی شهر محسوب می‌شود، دایر شده است.

فاطمه همتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه فارغ التحصیل رشته پرستاری است، اظهار کرد: ما با ناحیه بسیج دانشجویی به صورت مشترک با مرکز بهداشت شهید بلندیان کارمان را شروع کردیم.

وی افزود: در چندین نقطه شهر پایگاه سلامت با هدف تب سنجی و غربالگری بیماری کرونا راه‌اندازی شده و تقریبا دو هفته است که شروع به کار کرده‌ایم و در این پایگاه مستقر هستیم.

این پرستار قزوینی ادامه داد: تمامی نیروها به صورت شیفت بندی فعالیت دارند و روزانه ۲ الی ۳ نفر در هر ایستگاه از ساعت ۱۰ صبح الی ۵ غروب خدمت رسانی می‌کنند.

همتی گفت: خدماتی هچون غربالگری، سنجش دمای بدن افراد، سنجش میزان اکسیژن خون و ضربان قلب افراد در این غرفه‌ها انجام می‌شود و افرادی که مشکلی دارند را به درمانگاه‌ها و مراکز درمانی ارجاع می‌دهیم.

وی اذعان داشت: روزانه ۱۵۰ الی ۲۰۰ نفر در این پایگاه معاینه می‌شوند اما روزهای اولی که شروع به کار کرده بودیم تعداد افراد بیشتری برای انجام تست به این ایستگاه‌ها مراجعه می‌کردند اما اکنون باتوجه به قرنطینه خانگی، تقریبا تردد کاهش یافته و افراد کمتری متقاضی هستند.

این خادم سلامت بیان کرد: حضور تمامی نیروها به صورت داوطلبانه است و طی فراخوانی که زده شد، هر فردی که علاقه به کار جهادی داشته در این ایستگاه‌ها مشغول خدمت رسانی است.

همتی درخصوص سختی کار ابراز کرد: کار در این ایستگاه‌های سلامت اصلا سخت نیست چراکه برای ما لذت خدمت رسانی به مردم نسبت به سختی آن بسیار بیشتر است و به صورت جهادی و داوطلبانه پای کار آمده‌ایم.

وی عنوان کرد: از مردم خواستاریم تا حد امکان از منزل خارج نشوند و حتی اگر کار ضروری دارند تنها یک نفر از اعضای خانواده مسئول انجام کارها باشد و حتما این روزها به بهداشت فردی توجه بیشتری داشته باشند.

این پرستار قزوینی افزود: توصیه می‌کنیم که مردم دست‌های خود را مرتب بشویند، از یکدیگر فاصله یک الی یک و نیم متری داشته باشند و اگر سرفه می‌کنند حتما پوششی را جلوی دهان خود بگذارند و حتی اگر ماسک ندارند از دستمال کاغذی استفاده کنند.

همتی تصریح کرد: افرادی که مشکوک به ویروس کرونا هستند را برای بررسی بیشتر به درمانگاه‌ها ارجاع می‌دهیم چراکه بیمارستان‌ها اکنون به واسطه تجمع بیش از حد آلودگی بیشتری را به این ویروس دارند.

خادم سلامت قزوینی یادآور شد: توصیه می‌کنیم که مردم به خاطر علائم ساده که ممکن است سرماخوردگی فصلی باشد یا حتی علائم بسیار خفیف کرونا به هیچ عنوان به بیمارستان‌ها مراجعه نکنند چراکه هم بار کار در این مراکز بالا می‌رود و هم اینکه ممکن است حال وخیم‌تری پیدا کنند.

این پرستار جهادی در پایان تاکید کرد: از مردم خواهش می‌کنم که در منزل‌های خود بمانند و بهداشت فردی را رعایت کنند تا خود و خانواده‌هایشان دچار بیماری نشوند و با توکل و کمک خدا از این شرایط سخت رهایی یابیم.

انتهای پیام/۱۷۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار