لزوم آموزش دانش آموزان برای استفاده درست از فضای مجازی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 173064
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۳:۲۲
رئیس پلیس فتا استان قزوین تاکید کرد
شاخص : رئیس پلیس فتا استان قزوین گفت: برای تبدیل تهدیدات فضای مجازی به فرصت و استفاده و بهینه درست دانش آموزان از فضای مجازی نیازمند آموزش و ارتقاء سواد رسانه ای این قشر از جامعه می باشد.

سرهنگ فخرالدین توکلی رئیس پلیس فتا استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: استفاده از فضای مجازی، بسیاری از مشکلات کاری و زمانی را حل کرده است، اما باید پذیرفت که در کنار این مزایای چشم گیر، افراد بزه کاری نیز چشم طمع به دارایی‌های مادی و معنوی مردم دوخته و در این فضا نیز به دنبال منافع خود از طریق اعمال مجرمانه هستند.

وی افزود: کلیه کاربران و شهروندان از بازگو کردن اطلاعات شخصی در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی بپرهیزند و مراقب سوء‌استفاده کنندگان از این فضا باشند .

وی با اشاره به اینکه استفاده درست دانش آموزان از فضای مجازی نیازمند آموزش مناسب و اصولی است خاطر نشان کرد:مهمترین بخش آموزش امروز دانش آموزان ،آشنایی با آسیب‌ها و تهدیدات موجود در فضای سایبری می‌باشد.

این مقام مسئول افزود: به همین دلیل دانش آموزان پیش از ورود به فضای مجازی، باید دانش و آگاهی مناسب و کافی را با آموزش‌های مشخص کسب کرده باشند.

توکلی در پایان تصریح کرد: پلیس فتا از کلیه کاربران می‌خواهد در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار