لزوم اجرای طرح «شامد» در کشور/ فضای مجازی فرصتی برای تولید ثروت و کارآفرینی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 158558
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۰۷
معاون امور کسب و کارهای فرهنگی دیجیتال مرکز فناوری اطلاعات:
شاخص : معاون امور کسب و کارهای فرهنگی دیجیتال مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال گفت: اگر از فضای مجازی به درستی استفاده کنیم می‌تواند کارآفرین باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، همایش «فعالان شبکه های مجازی» با حضور جمعی از مسوولان فرهنگی و رسانه‌ای استان در سالن جلسات مجموعه باغستان قزوین برگزار شد.

محمد صادق افراسیابی معاون امور کسب و کارهای فرهنگی دیجیتال مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در این جلسه با تأکید بر مردمی سازی نهضت سواد رسانه‌ای گفت: در حال حاضر فضای مجازی به زیست بوم دوم زندگی مردم تبدیل شده است که در آن فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد:  تمام تلاش ما توانمندسازی مخاطب عام، مدیران و فعالان رسانه‌ای کشور و آموزش مهارت‌های سواد رسانه‌ای به عموم مردم و نخبگان است.

افراسیابی یادآور شد: ارتقاء سواد رسانه‌ای جامعه یکی از راه‌های مهم برای تحقق فضای مجازی سالم، مفید و ایمن است.

معاون امور کسب و کارهای فرهنگی دیجیتال مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال ادامه داد: برای داشتن فضای مجازی سالم باید نشان “شامد” را بشناسیم و آن را به جامعه معرفی کنیم و همچنین راهکارهای افزایش نظارت عمومی بر فضای مجازی را به مردم آموزش دهیم.

وی با بیان اینکه به آینده پژوهی در فضای مجازی نیاز داریم اضافه کرد: مخاطبان برای فعالیت در شبکه‌های اجتماعی باید توانمند شوند.

افراسیابی گفت: در ماه گذشته بخشی از کاربران در کسب وکارهای دیجیتال با مسدودسازی تلگرام دچار مشکل شدند؛ این افراد باید نسبت به ایمن سازی کسب و کار در فضای مجازی اقدام می‌کردند.

معاون امور کسب و کارهای فرهنگی دیجیتال مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال ابراز کرد: اگر طرح “شامد” با کمک فعالان کسب وکارهای دیجیتال در کشور به طور کامل اجرا شده بود دیگر نیازی به فیلتر تلگرام نبود.

وی اظهار کرد: تجربه به ما نشان داده است که راهکارهای سلبی در کشور ما به نتیجه نمی‌رسد و باید راهکارهای ایجابی را انجام دهیم و این مسئله نیاز به بومی‌سازی دارد.

افراسیابی گفت: فضای مجازی و رسانه‌های نوین یکی از فرصت‌های کسب و کار در دنیای امروز محسوب می‌شود اما اگر مهارت‌های استفاده را نداشته باشیم، این فضا به تهدید تبدیل شود.

وی با اشاره به نقش فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در کارآفرینی و تولید ثروت گفت: امروز یکی از مشکل‌های جدی در کشور، نبود مستندسازی تجربیات در حوزه فضای مجازی است.

این پژوهشگر فضای مجازی گفت: بدون مستندسازی تجربیات، دانش ضمنی به دانش صحیح و رسمی تبدیل نمی‌شود و در کنار آن مدیریت دانش شکل نمی‌گیرد که در این صورت پیشرفت چندانی نخواهیم داشت.

افراسیابی اضافه کرد: وی ادامه داد: مستندسازی تجربیات ‌‌می‌تواند باعث افزایش بهره‌وری و کارآیی یک سازمان شود.

انتهای پیام/ ۱۴۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار