لزوم استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در ترویج امر نماز - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 153560
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱:۴۷
استاندار قزوین خبر داد
شاخص : استاندار قزوین گفت:روحانیون باید برای تبلیغ دین از جمله نماز از امکانات روز همچون فضای مجازی بهره ببرند زیرا امروزه اینترنت یک شبکه گستره در تمامی جهان، متفاوت باسایر رسانه ها و در دسترس عموم مردم است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در سومین اجلاس نماز که صبح امروز در سالن تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: تمامی موجودات عالم اعم از جامدات، نباتات، حیوانات و انسان ها به گونه ای به دنبال پرستش خداوند و تسبیح او هستند.

وی افزود: توانایی، اختیار،اندیشه و اعضا و جوارج انسان ها عامل تفاوت با سایر موجودات بوده لذا باید آن را ارزشمند دانسته و برای رشد و تعالی خود به کار ببندد.

استاندار بیان کرد: انسان‌ها همواره سعی در بازگشت به اصل خود دارند به همین دلیل افرادی که به کشور دیگر مهاجرت کرده و یا تغییر تابعیت می دهند مراسمی همچون نوروز و یلدا را فراموش نمی کنند.

وی عنوان کرد:روح پرستش موجود در انسان ها همراه با قدرت اختیار او را به سوی خدا راهنمایی می کند لذا نماز ازجمله اعمالی است که در طول شبانه روز انسان را همواره به یاد خداوند دعوت می کند .

زاهدی اضافه کرد: هر فردی به گونه ای معبود خود را مورد عبادت قرار می دهد اما نماز کامل ترین گفتارها برای ستایش معبود از جانب انسات ها است.

استاندار قزوین با بیان اینکه اهمیت به نماز اهمیت به نقطه اتصال انسان ها به خدا است، افزود: اگر انسان جایگاه خود را بشناسند دچار فحشا و منکر نخواهند شد.

وی تشریح کرد: روحانیون باید برای تبلیغ دین از جمله نماز از امکانات روز همچون فضای مجازی بهره ببرند زیرا امروزه اینترنت یک شبکه گستره در تمامی جهان، متفاوت باسایر رسانه ها و در دسترس عموم مردم است.

این مسوول تاکید کرد: مقام معظم رهبری دو سوم این فضا را مفید ارزیابی کرده اند و با استفاده درست می توان باقی آن راهم تحت تاثیر قرار دهیم.

زاهدی تصریح کرد: نباید در فضای مجازی صحنه را خالی کنیم و باید به تولید محتوا در زمینه تبلیغ دین و نماز بپردازیم.

وی در ادامه گفت: به اعتقاد بنده مصداق اصلی آیه” الذین ان مکنا هم فی العرض” در دنیا جمهوری اسلامی است لذا مدیران، مسوولان و کارگزاران کشور در هر جایگاهی که قرار دارند باید در زمینه نماز و تبلیغ آن تلاش کنند.

استاندار قزوین افزود: تبلیغ در زمینه نماز تنها وظیفه روحانیت نیست بلکه تمامی مسولان در سازمان ها و ارگان ها باید در این عرصه به سهم خود فعالیت کنند.

وی بیان کرد: باید تمامی مدیران در سازمان ها پیشنهادات خود در بحث نماز را ارایه دهند تا بتوان به وسیله راهکارهای موجود برنامه ریزی صورت داده و به کار گیریم.

این مسوول ابراز کرد: تلاش مسوولان در اقامه نماز تنها به خواندن نماز خلاصه نمی شود بلکه باید یک وجدان و رفتار عمومی نسبت به این عمل در جامعه ایجاد کنند.

زاهدی بیان کرد: در برخی از مساجد مشکل متولیان، هییت امنا و خادمین وجود دارد که با کمک ستاد اقامه نماز باید به حل آن ها بپردازیم .
انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار