صادرات کالاهای غیر نفتی، کلید تحقق اقتصاد مقاومتی است
کد خبر: 119739
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۸
استاندار قزوین تاکید کرد
شاخص : استاندار قزوین با تاکید بر اینکه باید از همه ظرفیت‌های استان در توسعه صادرات غیر نفتی استفاده شود،گفت:با دستگاه‌های مانع‌تراش در این زمینه برخورد جدی و قاطع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص،فریدون همتی استاندار قزوین در پنجمین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان که شب گذشته در مجموعه باغستان جهاد کشاورزی برگزار شد، گفت: صادرات کالاهای غیر نفتی یکی از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی است؛ این نوع صادرات سبب کسب درآمدهای ارزی برای تامین نیازهای وارداتی در کشور می‌شود.

استاندار قزوین افزود : دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای به بحث تولید و صادرات دارد و در این زمینه حمایت لازم را خواهد کرد.

وی ادامه داد: صادرات رویکردی است که نیازمند برنامه ریزی دقیق و منسجم است؛ باید از همه ظرفیت‌های موجود در راستای شکوفایی توسعه صادرات استفاده کرد.

همتی با اشاره به پروژه پایانه صادراتی در آزاد راه قزوین-تهران تاکید کرد: تکمیل و بهره برداری این پروژه باید همراه با یک برنامه‌ریزی مشخص باشد تا در صورت امکان در چند فاز شاهد بهره‌برداری هرچه سریعتر آن باشیم.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: در مقوله اقتصاد مقاومتی، دولت در تلاش است تا گره‌های موجود را باز و شرایط را برای صادرکنندگان و تولید کنندگان تسهیل نماید.

وی در خاتمه با بیان اینکه صادرات یک رویکرد استراتژیک مهم است، افزود : باید از همه ظرفیت‌های استان در توسعه صادرات غیر نفتی استفاده شود و با هر دستگاه و ارگانی که در این زمینه مانع‌تراشی و سنگ اندازی نماید، برخورد جدی و قاطع خواهد شد.

انتهای پیام/۱۰۰۵

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار