لزوم افزایش بودجه معاونت شهرسازی و ارتقاء سیما و مبلمان شهری - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 158005
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۲:۱۷
عضو شورای شهر قزوین تاکیرد کرد
شاخص : عضو شورای شهر قزوین بر افزایش ودجه معاونت شهرسازی و ارتقاء سیما و مبلمان شهری تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مهدی عبدالرزاقی عضو شورای شهر در هفتمین نشست بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ گفت:نگاه اعضای شورای پنجم به حوزه شهرسازی این است که از لحاظ بودجه مظلوم واقع شده است.

وی اضافه کرد: معتقدیم حوزه شهرسازی، مبلمان، سیما و منظر شهری باید بهتر، زیباتر و به روز تر باشد، در جنوب شهر خیابانهایی داریم که میتوانیم ظاهر آنها را درنگاه مردم، مطلوب تر و زیباتر از از حالا جلوه دهیم.

عبدالرزاقی افزود: اگر قرار باشد رقم بودجه حوزه شهرسازی تغییری نداشته باشد، موافقت نمی کنیم.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: امروز وقت آن است که با نگاهی نو و ویژه پیش به جلو برویم و در این راه شورای شهر حامی حوزه شهرسازی است.

عبدالرزاقی بیان کرد: وضعیتی که از گذشته تاکنون وجود داشته درخور شأن و منزلت شهری که پایتخت ایران بوده، نیست و این فضا باید تغییر یابد.

وی ابراز کرد: از معاونت شهرسازی و سازمان زیباسازی توقعی چندبرابر وضعیت موجود داریم.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین ضمن بررسی بودجه سازمان اتوبوسرانی گفت: امسال ۳۰ دستگاه اتوبوس خریداری و به ناوگان اتوبوسرانی افزوده شد.

وی اضافه کرد: پیشنهاد دارم در کد بودجه هرسال این سازمان رقمی برای خرید حداقل ۲۰ دستگاه اتوبوس اختصاص دهیم تا ناوگان نوسازی شده و از دیگر شهرها و استانها عقب نمانیم.

نماینده شورا در شورای عالی استانها مردم نواحی منفصل را شهروندانی مظلوم نامید و گفت: من نمیدانم آقای ایرانخواه بودجه این بخش را از کجا میخواهد تأمین نماید، اما باید بدانیم مردم اسماعیل آباد، نجف آباد، ناصرآباد، حسن آباد، خیرآباد، مشعلدار و چوبیندر از شهروندان ما هستند.

وی ادامه داد: با آقای ایرانخواه تماس گرفتم که در مشعلدار ایستگاه اتوبوس بگذارند و در جواب بیان کردند که این ناحیه منفصل است، اما برای اسماعیل آباد که ناحیه متصل شهری است چه کار کردیم؟ مردم آنجا هنوز ایستگاه اتوبوسرانی و یک دستگاه اتوبوس ندارند.

عبدالرزاقی تأکید کرد: همانطور که مردم خیام، سپه، ولیعصر و بلوار میتوانند از امکانات شهر استفاده کنند، شهروندان دیگر نواحی شهری نیز باید از حداقل ترین امکانات شهری بهره مند باشند.

انتهای پیام/۹۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار