مدیران تمدن ظاهری امروز، ابزار کشتار جمعی را بیش از انسان می‌شناسند
کد خبر: 112712
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱:۱۱
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با تاکید بر اینکه شناخت خدا و ذات آدمی مهمترین مولفه رسیدن به تمدن انسانی است گفت:مدیران کنونی جهان در واقع مدیران ظاهری تمدن جهانی هستند؛ این افراد بیش از اینکه خدا و انسان را بشناسند بیشتر درباره ابزار کشتار جمعی اطلاعات دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، در یازدهمین اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم با بیان اینکه تمدن واژه شناخته شده همه امت‌ها و ملت‌ها است، اظهار کرد: تمدن دارای ظرف و مظروف است، نگاه جامع اسلام قرآن و پیامبران الهی به تمدن اینگونه است که هم ظرف و هم مظروف آن که انسان است دیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گاهی از مظروف تمدن یعنی انسان غافل می‌شویم، افزود: یکی از مولفه‌های تمدن انسانی این است که انسان تنها با یاد خدا آرام می‌گیرد و در این تمدن شناخت خداوند و ارتباط با او مهم‌ترین مولفه است.

عابدینی اضافه کرد: دومین مولفه تمدن انسانی، شناخت انسان است و بدون شناخت انسان نمی‌توانیم خدا را بشناسیم؛ امروز مدیران تمدن ظاهری جهانی ابزار را بیش از انسان می‌شناسند و اگر درمورد انسان از آن‌ها سوال کنیم چیزی برای گفتن ندارند اما ابزار کشتار جمعی را به خوبی می‌شناسند.

نماینده ولی فقیه در استان مولفه سوم را شناخت و حمایت از کرامت انسانی دانست و گفت: همه انسان‌ها در هر سرزمینی با هر فرهنگی دارای کرامت هستند و لذا پیامبران ما سفارش کرده‌اند هر مسلمانی صدای کمک خواهی انسانی را بشنود و پاسخ نگوید مسلمان نیست.

وی با اشاره به چهارمین مولفه تصریح کرد: ایجاد جامعه جهانی در بستر امنیت دغدغه همه کتاب‌های آسمانی بخصوص قرآن کریم و همه پیامبران است چراکه همه باید در امنیت زندگی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر ایجاد زمینه برای حرکت به سوی عدل الهی خطاب به مهمانان اجلاس، ابراز کرد: ما منتظر ظهور یک انسانی هستیم که خواهد آمد تا زمین را ازظلم و ستمی که فرا گرفته به قسط و عدل تبدیل کند البته او زمانی که همه مردم آماده همراهی او برای اجرای عدالت باشند خواهد آمد.

وی با اشاره به تاکید قرآن و اندیشه دینی بر دفاع از حقوق مردم و نیازمندان، تاکید کرد: توجه به حقوق مستضعفان، توجه خاص به حقوق زنان و حقوق کودکان نکته بسیار مهمی است که باید در شکوفایی تمدن شهرهای امروزی آن را مورد نظر قرار داد.

مولفه اصلی تمدن انسانی ایجاد روح امید و نشاط در نگاه به آینده است

عابدینی اظهار کرد: دیگر مولفه اصلی تمدن انسانی ایجاد روح امید و نشاط در نگاه به آینده است که سرنوشت مردم چه خواهد شد، خداوند وعده قطعی داده است که جهان در آینده به زیور عدالت و امنیت آراسته و انسان‌های متعالی حاکمیت زمین را به دست خواهند گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اعتماد و یقین به پیروزی اراده خدا بر اراده کسانی که با منافع مردم مقابله می‌کنند، اذعان داشت:  خدا وعده داده است دشمنان خدا و دشمنان مردم در مقابل اراده او شکست خواهند خرد.

وی افزود: تمدن ساختمانی صنعتی و تکنولوژی، تمدن ظاهری و ظرف تمدن هستند و در این میان انسان مقصود و هدف است لذا  باید انسان دیده شود.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد:  اگر انسان دیده نشود مثل این است که از ساختمان گواتمالا که زندان ستمگران آمریکایی است دیدن کنیم و فقط از معماری آن سخن بگوییم و از احوال انسان‌های مظلوم ان سوی دیوارها غافل بمانیم.

عابدینی در پایان افزود:اما اگر کرامت انسانی مقصود باشد همه جهان برای آن به پا می‌خیزیم و جهان را بستر اجرای عدالت و شادی و نشاط  مردم می‌سازیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار