لزوم بازدید مستمر از بوفه مدارس در تمام فصول سال تحصیلی/ خوراکی‌های فاقد ارزش غذایی از مدارس قزوین حذف می‌شوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 93211
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۳۶
کارشناس معاونت بهداشتی علوم پزشکی قزوین:
شاخص : کارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در صورت وجود مواد غذایی ناسالم در بوفه مدارس، آموزش و پرورش با  بوفه داران برخورد خواهد کرد.

شهلا عسگر پور، کارشناس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص‌، در خصوص استاندارد‌های حاکم بر بوفه مدارس‌، اظهار کرد: محیط عرضه مواد خوراکی در مدارس باید همچون فروشگاه‌های مواد غذایی دارای یخچال، دیوار قفسه بندی شده و قابل نظافت، کف قابل شست و شو و متصدی نیز باید دارای کارت معاینه پزشکی باشد.

وی با اشاره به مواد غذایی قابل عرضه‌ در بوفه مدارس، توضیح داد: مدارس می‌‌توانند از اقلامی چون خشکبار، شیر و فراورد‌های آن، نوشیدنی‌های بدون گاز، انواع میوه‌ها، بیسکویت‌ها و نان‌های سبوس دار در بسته بندی‌های یک نفره استفاده کنند.

این مسئول ادامه داد: مدارس باید از توزیع خوراکی‌های فاقد ارزش غذایی‌ همانند پفک، چیپس، نوشابه‌های گازدار، آدامس، سوسیس، کالباس و مواد غذایی فله‌ای خوداری کنند.

images

عسگرپور با بیان چگونگی نظارت بر کار بوفه‌های مدارس، افزود: طبق برنامه حاکمیتی مرکز بهداشت شهرستان، بازدید از مدارس باید در تمام فصول سال تحصیلی صورت گیرد تا مواد غذایی عرضه شده و کارت معاینه پزشکی متصدی کنترل و در صورت وجود مشکل به مدیریت مدرسه ابلاغ شود.

وی در خصوص رسیدگی به وضعیت بهداشتی بوفه‌ها، بیان کرد: در صورت وجود مواد غذایی ناسالم، همکاران با همراهی آموزش و پرورش ناحیه جهت توقیف و خروج اقلام غیر مجاز از مدرسه اقدام کرده و در این راستا آموزش و پرورش نیز موظف است با متصدی و مدیریت مدرسه برخورد نماید.

وی در انتها درخصوص بررسی شکایات مردمی، عنوان کرد: افراد معترض می‌توانند مشکلات خود را با سامانه کشوری ۱۹۰ در میان گذاشته تا همکاران در اسرع وقت به آن رسیدگی کرده و در۲۴ ساعت آینده از نتیجه کار با خبر شوند.

انتهای پیام/۷۰۰/ت۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “لزوم بازدید مستمر از بوفه مدارس در تمام فصول سال تحصیلی/ خوراکی‌های فاقد ارزش غذایی از مدارس قزوین حذف می‌شوند”

  1. دیان گفت:

    اکثر بوفه داران مدارس ، صبحانه و میان وعده مسئولین و معلمین مدرسه را موظف به تدارک و تامین میباشند و سپس هر آشغالی را میتوانند به دانش آموزان بفروشند. دقیقا” همانند رستوران های بین راهی که اول رانندگان اتوبوسهارا تحویل میگیرند و بعدا” غذاهای آشغال خودشان را به مسافران باهر قیمتی که دوست دارند میفروشند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار