لزوم برخورد جدی با متخلفان اقتصادی و حقوق‌های نجومی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 106331
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸
حجت الاسلام حسینی تاکید کرد
شاخص : حسینی با اشاره به حقوق‌های نجومی برخی مسئولین گفت: فقط عزل و بازگرداندن حقوق به بیت‌المال کافی نیست و دستگاه قضایی باید به شدت با متخلفان برخورد نماید؛ این افراد نه تنها آبروی نظام اسلامی را می‌برند بلکه باعث بدبینی مردم به نظام شده‌اند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت الاسلام سید مرتضی حسینی نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در مراسم احیای شب ۲۱م ماه مبارک رمضان که در مسجد ولایت برگزار شد، با اشاره به عظمت آیه “بسم الله الرحمن الرحیم” اظهار کرد: آغاز هرکاری بدون ذکر نام خداوند متعال ابتر است.

وی با بیان اینکه تمام سوره‌های قرآن جز سوره توبه با این آیه شروع می‌شوند، افزود: هر فردی که در آغاز کارهایش، بسم الله بگویید به برکت این کلمه، خداوند ۴ هزار حسنه به او داده و ۴ هزار سیئه را از زندگی وس دور می‌کند.

این فعال فرهنگی با اشاره صفات رحمن و رحیم بودن خداوند ابراز کرد: رحمن صفت اکتسابی نیست و خداوند این رحمت را به همه موجودات اعطا می‌کند، اما صفت رحیم اکتسابی است که انسان برای به دست آوردن آن باید تلاش کند.

 رزق حرام مانع استجابت دعا می‌شود

حسینی با بیان اینکه خداوند رحمت خود را با توجه به ظرفیت انسان‌ به آدمی عنایت می‌کند، گفت: انسان‌ها باید این ظرفیت را در خود ایجاد کنند که رحمت خداوند شامل آن‌ها شود.

نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: شیخ رجبعلی خیاط یک انسان عادی بود اما با گناه نکردن در مجلسی که شرایط گناه در آن فراهم بود این ظرفیت را بوجود آورد که شامل رحمت رحیم بودن خداوند قرار گیرد.

وی با بیان اینکه گاهی ما انسان‌ها خدا را فراموش می‌کنیم، اضافه کرد: اگر به خداوند و رزاقیت او باور داشته باشیم و وظایفمان را به خوبی انجام دهیم نباید نگران باشیم چراکه خداوند روزی را می‌رساند.

نماینده سابق مردم قزوین با تاکید بر اینکه خداوند همواره ناظر بر اعمال آدمی است، عنوان کرد: باید باور داشته باشیم که خدا می‌بیند که اگر این باور در ما نهادینه شود، زندگی آدمی شامل رحمت خداوند می‌شود.

این فعال فرهنگی با بیان اینکه باید مراقب لقمه‌هایی که به دست می‌آوریم باشیم، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم از نعمت رحمانیت خداوند برخوردار باشیم باید همواره تلاش کنیم که رزق حلال بدست آوریم.

حسینی با اشاره به حقوق‌های نجومی برخی مسئولین تصریح کرد: من معتقدم فقط عزل و بازگرداندن حقوق به بیت‌المال کافی نیست و دستگاه قضایی باید به شدت با متخلفان برخورد نماید؛ این افراد نه تنها آبروی نظام اسلامی را می‌برند بلکه باعث بدبینی مردم به نظام شده‌اند.

این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه فرد شیعه باید خمس و زکات اموالش را بپردازد اظهار کرد: طبق احادیث مختلف هر فردی لقمه حرام بخورد نه تنها هیچ آدابی از او پذیرفته نیست بلکه دعایش نیز برآورده نمی شود.

این کارشناس دینی اضافه کرد: طبق رسالات انسان تا زمانیکه خمس اموالش را نپردازد حق تصرف در مال را ندارد و اگر معالمه کند باطل است.

حسینی در انتها با تاکید بر اینکه معاشر‌ت‌ها در زندگی افراد تاثیرگذار است، ابراز کرد: رفیق، همسایه، معلم و همسر همه می‌توانند بر زندگی موثر باشند پس لازم است در انتخاب این افراد نهایت دقت را داشته باشیم.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار