رفتار توهین‌آمیز طرف مقابل بر تلخی برجام افزوده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 106060
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۵ - ۴:۰۱
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه دولت باید تغییر رفتار داده و ادعای برداشته شدن تحریم‌ها را تکرار نکند، گفت: رفتار توهین آمیز و تحقیرانه بر تلخی برجام افزوده و تحریم‌ها وسیله‌ای برای توهین به ملت ایران قرار داده‌اند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته با بیان اینکه با وجود برجام، تحریم‌ها علیه ایران نه تنها لغو نشده بلکه توسعه یافته است، اظهار کرد: این مسئله به جایی رسیده که حتی صدای دست‌اندرکاران برجام را هم بلند کرده است.

دولت تغییر موضع داده و ادعای برداشته شدن تحریم‌ها را تکرار نکند

وی با اشاره به اینکه دولت باید تغییر موضع داده و ادعای برداشته شدن تحریم‌ها را تکرار نکند، افزود: کسانی که پیش‌تر اصرار بر معجزه بودن برجام داشتند حالا خودشان فهمیده‌اند که از آن خیری به مردم نخواهد رسید.

امام جمعه قزوین در ادامه گفت: رفتار توهین آمیز و تحقیرانه طرف مقابل بر تلخی برجام افزوده است، آن‌ها دولت را بین زمین و آسمان نگه داشته و تحریم‌ها را وسیله‌ای برای توهین به ملت ایران قرار داده‌اند.

عابدینی اضافه کرد: دشمن برجام را به حالت کما برده و تکلیف آن را روشن نمی‌کند تا در انتخابات آینده ریاست جمهوری آینده دوباره آن را برافرازد و در راستای نفوذ و رسیدن به اهداف شوم خود از آن استفاده کند.

نماینده ولی‌فقیه در قزوین ابراز کرد: آمریکا با برجام در واقع گروگان گیری کرده اما باید بداند که امام خمینی‌(ره) بود که پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به کارتر گفتند” تو دیگر نمی‌توانی رئیس جمهور آمریکا باشی” یعنی این ما هستیم که سرنوشت آن‌ها را تعیین می‌کنیم.

وی تاکید کرد: نباید بگذاریم دست برتر ما جای خودش را به دست برتر دشمن بدهد، دولت به مسئله برجام خاتمه دهد و کاری نکند که خاطرت تلخ دوباره تشدید شود.

۳۳

حمایت از مردم بحرین وظیفه هر دولت آزاده‌ای است

امام جمعه قزوین با محکوم کردن لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم توسط رژیم آل‌خلیفه، گفت: اگر شناسنامه حاکمان تحمیلی و غاصب بحرین را بررسی کنیم خواهیم دید که از سرزمین‌های دیگر آمده‌اند و حاکمیت خود را بر مردم تحمیل کرده‌اند.

عابدینی با بیان اینکه سابقه‌ اشغالگری و جنایت‌های این رژیم کم‌تر از رژیم صهیونیستی نیست، تصریح کرد: این رژیم صهیونیستی با لغو تابعیت از شیخ عیسی قاسم که مورد علاقه همه مسلمانان است، نشان داد هیچ مسلمانی در بحرین امنیت ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در قزوین با اشاره به اینکه حمایت از مردم بحرین وظیفه هر دولت آزاده‌ای است، افزود: بی‌تفاوتی نسبت به ستمگران خیانت است لذا از وزیر امور خارجه خود می‌خواهیم که برخورد قاطع نظام جمهوری اسلامی ایران را به این رژیم غاصب وابسته به آمریکا نشان دهد.

نباید کسانی بر سر کار باشند که از بیت‌المال سیر شدنی نیستند

وی با اشاره به جایگاه والا و برکات شب قدر، گفت: شب‌های احیاء و شب قدر فرصت مناسبی است تا اعمال خود را در طول سال بررسی کرده و برای زندگی دنیوی و اخروی برنامه‌ریزی کنیم.

امام جمعه قزوین افزود: مسئولین باید در این شب‌ها رسیدگی و رفع مشکلات مردم ازجمله بیکاری و تعطیلی کارخانجات را جزء تصمیمات و برنامه‌های اصلی آینده خود قرار دهند.

نماینده ولی‌فقیه در قزوین با بیان چند نکته از ویژگی‌های فرد با تقوا از نگاه امام علی(ع) اظهار کرد: افراد با تقوا، چشمان خود را بر هر چیزی که خداوند حرام کرده است می‌بندند.

عابدینی ادامه داد: متاسفانه امروز عده‌ای به بیت‌المال دست‌برد زده و حقوق‌های چند میلیونی می‌گیرند درحالی که برخی از مردم در مضیقه و تنگناهای اقتصادی هستند، این افراد باید متواضعانه از ملت عذرخواهی کنند.

وی در پایان تاکید کرد: برخورد دولت با این افراد باید به قطع حقوق و برگرداندن اموال منتهی نشود ، با وجود افراد دلسوز و پاکی که لیاقت خدمتگزاری مردم را دارند اما امروز به هر بهانه‌ای منزوی شده‌اند نباید کسانی بر سر کار باشند که از بیت‌المال سیر شدنی نیستند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار