لزوم برنامه‌ریزی مدون در مدیریت حوادث و سوانح قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 75638
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۳۰
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تاکید کرد
شاخص : مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در کارگروه امداد و نجات استان بر لزوم برنامه‌ریزی مدون و هدفمند در مدیریت حوادث و سوانح قزوین تاکید کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حمید ره‌انجام دیروز در کارگروه امداد و نجات استان قزوین اظهار کرد: کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی یکی از مهم ترین کارگروه ها در خدمات رسانی به آسیب دیدگان حوادث طبیعی و غیر طبیعی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی مدون و هدفمند در مدیریت حوادث و سوانح استان قزوین، تاکید کرد: به منظور ارتقاء فعالیت و عملکرد دستگاه‌های خدمات رسان به استان برنامه هایی در قالب کارگروه امداد و نجات تدوین شده که از جمله آنها می‌توان به راه‌اندازی تیم‌های واکنش سریع متشکل از اعضاء دستگاه های عضو کارگروه اشاره کرد.

ره‌انجام با اشاره به ضرورت سازماندهی و حفظ انسجام هر چه بیشتر اعضاء تیم های واکنش سریع عنوان کرد: پس از آموزش و ساماندهی این تیم ها، مانورهای مشترک اعضاء کارگروه امداد و نجات با موضوعات مرتبط تا پایان سال به اجرا در خواهند آمد.

وی یادآور شد: وظیفه اصلی این کارگروه ایجاد توان مضاعف و هماهنگی بیشتر در ارائه خدمات امداد و نجات در زمان وقوع حوادث است که باید در موقعیت های سخت و دشوار کارآمد و پویا باشد.

اعضاء کارگروه در این جلسه ضمن بررسی مصوبات جلسات قبلی به آسیب های ناشی از کار پرداختند و موضوع سیل الموت و طوفان اسفرورین از دیگر مواردی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار